Batband, kulaklarınızı kapatmadan müzik dinletiyor

Batband kemik iletimli kulak üzeri kulaklık, Kickstarter’da 280.000 Dolar toplayarak hedefini neredeyse iki kat aştı

Kulaklıklar, Türkiye’nin kalabalık toplu taşımacılık sistemini çekilebilir kılan teknolojilerin başında geliyor. Müzik zevkini en yüksek mahremiyetle yaşatan kulaklıkların dış ortam seslerini engellemesiyse en üzücü yönleridir.

Şimdiye dek tıbbi implantlarda ve askeri cihazlarda kullanılan kemik iletimi (bone conducting) teknolojisi, son dönemde tüketici elektroniğinde de kullanım görmeye başladı. Ses dalgalarının kulak yolundan ziyade kafatası kemikleri üzerinden iletimini sağlayan bu teknoloji, şimdilik oldukça az sayıda ve pahalı üründe görülüyor.

batband-800-3

Kickstarter üzerinde destek bekleyen BATBAND, kemik iletimi teknolojisini son tüketiciye sunan en ekonomik ve en estetik çözümlerden biri olarak karşımıza çıktı. Estetik tasarımını, işaretle kontrol edilebilme fonksiyonuyla zenginleştiren bluetooth kulaklık BATBAND, bir parmak işaretiyle sonraki şarkıya geçme, ses artırıp azaltma ve çağrı kabul etme/sonlandırma fonksiyonlarına erişim sağlıyor.

Cihazın uyumlulukta da iddialı olduğunu belirtelim. Bluetooth 2.1 ve daha güncel çiplere sahip tüm kişisel bilgisayarlar ve akıllı cihazlar BATBAND ile birlikte kullanılabiliyor.

Bütün bu özellikleri sayesinde, kısa sürede 1600′ün üzerinde kişinin desteğini kazanan aygıt, Kickstarter’daki 150.000 $‘lık hedefini neredeyse iki kat aşarak 280.000 $ elde etti.

batband-800-2

Kemik iletimli kulaklık, enerjisini içindeki 2 x 300 mAh şart edilebilir pillerden alıyor. Toplamda 600 mAh enerji, 6 saat müzik dinleme ve 8 saat telefon görüşmesi yapılmasını sağlıyor. Çok yönlü ses algılayabilen mikrofon, kapasitif panel, basınç sensörü ve geçici düğme gibi ayrıntılar içeren BATBAND, 150 $ fiyattan sipariş edilebiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Batband, kulaklarınızı kapatmadan müzik dinletiyor

  1. Başarılı bir ürün gibi görünse de, alışması vakit alacak sanırım. Mainstream olması zor.

Comments are closed.