Call Of Duty Mobil Cihazlara Geliyor

İnsanların PUBG’ye olan çılgınlığının geçip geçmeyeceğini şu anda bilmiyoruz ama oyunu geliştiren Tencent yakında Call of Duty’nin mobil cihazlar için geleceğini açıkladı.

Unity’nin Oyun Geliştiricileri Konferansı açılış konuşmasında Call of Duty: Mobile’in yakında Android ve iOS’a “Batı Ülkeleri” için geleceği belirtildi. Bu, oyunun Avrupa’ya ve ABD’ye kesinlikle geleceği anlamına geliyor.

GDC etkinliğinde Tencent ve Activision tarafından Call of Duty Mobile duyuruldu. Son haline gelmemiş olan oyun için açık beta süreci başladı. Oyun Tencent tarafından geliştiriliyor ve oyunun yayıncısı Activision, oyunun rekabetçi ve çok oyunculu deneyimler sunacağını söyledi. Oyunu oynayabilmek için resmi web sitesi üzerinden ön kayıt yaptırdığımızda Team Deathmatch, Search and Destroy ve Free-For-All gibi modlar karşımıza çıkacak.

Tencent firmasına baktığımız zaman bu oyunu çıkarmalarındaki asıl amaçları Call Of Duty grafikleri ile PUBG’yi yeniden canlandırmak olabilir.

Yeni Call of Duty: Mobile oyunu fragmanında, Nuketown, Crash ve Hijacked gibi modları fanların favori haritalarıyla birlikte geliyor. Oyunun ana odağı, oyunun ücretsiz oynanması ve tam olarak PUBG Mobile’da olduğu gibi karakter, kıyafet, kutlama ve daha fazlasını satın alma seçeneğine sahip olması.

Bunun dışında, Call of Duty: Mobile’in orijinal Call of Duty serisi ile hikayesi arasında bir bağlantısı olmayacak. Karakterler ve silahlar Call of Duty: Black Ops ve Call of Duty: Modern Warfare serisinden gelecek.

Oyunu indirmek için öncelikle Google Play Store’a kaydolmanız gerekmekte. Önümüzdeki aylarda, Activision, kesin bir tarih belirtilmemiş olan oyunun bitmiş halini piyasaya sürmeden önce, lansman öncesi Beta sürümlerini piyasaya sürecek. Ayrıca Activision, oyunu “ileri teknoloji telefonlarda çalışacak ve onu diğer pek çok cihaz için de erişilebilir kılacak şekilde” optimize edeceğini söyledi.