Çinliler, Galaxy A9’u Samsung’dan önce üretti

Çinliler Galaxy A9 daha piyasaya çıkmadan sahtesini ürettiler

Samsung’un yeni orta sınıf Android’i Galaxy A9, bu ayın ilk haftalarında AnTuTu’da test edilmişti. Qualcomm Snapdragon 620 işlemci ve 3 GB RAM içeren cihazın 2015 sonları veya 2016‘nın başında piyasaya sunulması bekleniyor. Çinliler, Galaxy A9’un resmi tanıtımını veya satışa çıkmasını beklemeden sahtesini geliştirdiler.

sahte samsung galaxy a9 goruldu (3)

İmitasyon Samsung Galaxy A9 gerçek cihazda göremeyeceğiniz özelliklere sahip. Akıllı telefon, HTC One, ASUS ZenFone ve Oppo N ve Samsung Galaxy A serilerinin tasarımını bir araya getiriyor.

Cihaz, Galaxy A serisinin çerçevesini ve Oppo N3’ün dönebilen arka kamerasını sergiliyor. Arka kamera bu sayede selfie çekmek için kullanılıyor. Samsung’un bu tür bir teknolojiyi hiçbir zaman benimsemeyeceğine kesin gözüyle bakabilirsiniz.

sahte samsung galaxy a9 goruldu (1)

HTC One M9‘un ön yüzünü süsleyen BoomSound hoparlörler ve ZenFone 2’nin arka kapak tasarımı, cihaza ilginç bir hava katmış. Çinliler, Galaxy serisinin tüm modellerinde yer alan fiziksel ana ekran tuşunu dokunmatik düğmelerle değiştirmeyi de ihmal etmemişler.

sahte samsung galaxy a9 goruldu (2)

Akıllı telefon markalarının en büyük dertlerinden biri, ardı arkası kesilmeyen imitasyon üretimlerdir. Tanınmış üreticilerin en ucuz Android modelleri bile vakit kaybetmeden taklit edilir. Çakma akıllı telefon alanının lideri Çin, önümüzdeki yıllar boyunca bize imitasyon Galaxy A9 gibi ilginç sürprizler yaşatmaya devam edecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

One thought on “Çinliler, Galaxy A9’u Samsung’dan önce üretti

Comments are closed.