Dell Latitude ticari bilgisayar ailesine 3 yeni cihaz katıldı

Ödüllü XPS serisinden ilham alan Dell Latitude ürün portföyü, en ince, en hafif ticari sınıf dizüstü bilgisayarlar ve 2’si 1 arada modelleri bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye’deki kurumlarla buluşturuyor.

Dell, kurumsal müşterilerin talep ettiği endüstri lideri güvenlik, yönetilebilirlik ve güvenilirlik özelliklerini, çalışanların özlem duyduğu göz alıcı tasarım, InfinityEdge ekran ve birinci sınıf materyaller ile birleştiren Latitude ticari cihazlar serisini tanıttı. Tüketicilerin büyük ilgi gösterdiği XPS serisinden ilham alan yeni Dell Latitude serisi, şirket tarihindeki en kapsamlı ticari ürün tasarımını oluşturuyor. Yeni ürün serisi Dell’in günümüzün mobil iş dünyası profesyonellerini tatmin etmek ve etkilemek üzere rakipsiz bir deneyim sunma kararlılığını ortaya koyuyor.

Dell EMEA Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Burak Ereren, “Latitude ürünleri 20 yılı aşkın bir süredir rakipsiz güvenlik, yönetilebilirlik, güvenilirlik ve destek özellikleri ile tüm dünyadaki ticari müşterilerin önde gelen tercihi oldu,” dedi ve devam etti:

“Yeni Latitude serisi ile BT biriminin güvenlik ve yönetilebilirlik gerekliliklerinden ödün vermeksizin en popüler tüketici ürünlerinin çoğundan daha ince, daha hafif ve daha becerikli olduğu için çalışanların da arzu edeceği ticari cihazları sunuyoruz. Yenilenen bu eşsiz kurumsal ürün ailesi, Türkiye’deki kurumlarla 2016’nın ilk aylarında buluşacak”

Araştırmalar gösteriyor ki Dell’in ticari müşterileri, önceki Windows işletim sistemi güncellemelerinden daha kısa bir sürede Windows 10 Pro’ya yükseltmeyi planladıklarını belirtiyorlar. 2’si 1 arada gibi cihazlarda daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak üzere üretilen Windows 10, Windows 8.1’in dokunma dostu özellikleri ile Windows 7’nin kolay kullanımını bir arada topluyor. Dahası Intel ve Dell mühendisleri işbirliği, güvenlik ve üretkenlik söz konusu olduğunda işletmelerin çalışma şeklini değiştirecek birinci sınıf platformlara öncülük etmek için en son Intel vPro işlemcilerini içeren özel bir sistem oluşturmak amacıyla derin bir ortaklık geliştirdi.

Latitude 13 7000, Latitude 12 7000, Latitude 11 5000: Güzel tasarımlar ve etkileyici özellikler

Latitude portföyü; üst düzey kurumsal güvenlik, yönetilebilirlik ve güvenilirlik fikrine dayanıyor. Tüm Latitude 3000, 5000 ve 7000 serileri ince ve hafif tasarımlar, mükemmel verimlilik ve güçlü işlem seçenekleri ile tamamen yenilendi. Dell, tüketicilerin çokça beğendiği XPS serisinden tasarım ipuçları alarak kurumsal serisini yükseltti. Böylece kurumlar, hafifliği ve sağlamlığı aynı anda sunan Latitude serisinin ince formundan ve benzersiz materyallerden yararlanabiliyorlar.

Çalışanların taşımaktan gurur duyacağı güzel ürünler yaratma vurgusu ile Latitude 13 7000 Serisi Ultrabook, Latitude 12 7000 Serisi 2’si 1 Arada ve Latitude 11 5000 Serisi 2’si 1 Arada, günümüzün hızlı tempolu ve zorlu iş ortamlarında ihtiyaç duyulan yüksek performansı sunarken BT’nin talep ettiği önemli temellere dayanıyor.

Dell Latitude 13 7000 Serisi Ultrabook’un öne çıkan özellikleri şu şekilde sıralanıyor

Dell Latitude 13 7000 ultrabook serisi

Uzay aracı ve havacılık endüstrisi gibi uygulamalarda yer alan malzemelerle, katmanlar halinde tek yönlü 40 ton karbon lifi kullanılarak üretilen Latitude 13, çekici görüntüsünü korurken ağır iş kullanımının zorluklarına da dayanabiliyor. Dünyanın ilk InfinityEdge ekranlı ticari sınıf Ultrabook ürününde ekranın kenarındaki ultra ince çerçeve de sunumlar, belgeler ve videolar için keyifli ve seçkin bir görüntüleme deneyimi yaratıyor. Bunlara ek olarak Latitude 13; istasyon, güç, video, ses ve veri için tek bir kabloya olanak tanıyan endüstri standardı USB Tip-C içeriyor. Aynı zamanda USB 3.0’dan 8 kat daha hızlı veri transferi için Thunderbolt 3 içermesi, nihai kullanıcıların aynı anda iki 4K ekrana güç vermesine olanak tanıyor.Hareket halindeki çalışanlar için mükemmel bir seçim olan dizüstü bilgisayar, uzatılmış bir pil ömrü ve akıllı kart okuyucu, parmak izi okuyucu, RFID okuyucu ve güvenlik ve şifreleme yazılımlarının da aralarında bulunduğu gelişmiş güvenlik özellikleri sunuyor.

Seçkin mobil profesyoneller için tasarlanan Dell Latitude 12 7000 Serisi 2’si 1 Arada

dell-latitude-ikisi-bir-arada-ticari-sinif-bilgisayar-teknik-ozellikler-3

Dünyanın en hafif 12,5 inçlik 2’si 1 arada olmasıyla dikkat çeken Latitude 12 7000, performans ve tasarımda bir dizüstü bilgisayarın tüm işlevselliğinin kolayca bir tablete dönüşmesini isteyenlerin her ikisinden de yararlanmasını sağlıyor. Benzersiz tasarımıyla öne çıkan cihazda hantal mandallar, kilitler veya ayar pinleri bulunmuyor. Onların yerine mıknatıslar kullanarak maksimum esneklik ve üretkenlik için kolaylıkla çeşitli kullanım modlarına geçiş yapıyor. Dell Latitude 12 İnce Klavye, zahmetsiz yazma için arkadan aydınlatmalı tuşlarıyla tam boy, hafif ve doğru aralıklı olmasının yanı sıra çok çeşitli izleme açıları sunuyor. Bunlara ek olarak Dell Latitude 12 Birinci Sınıf Klavye, tek elle tablete bağlanıyor ve yüksek hassasiyetli, hareket algılamalı dokunmatik yüzey ile fare imleci kontrolü ve arkadan aydınlatmalı tuşlar içeriyor. İnce 8mm ekran, sertleştirilmiş Corning Gorilla Cam NBT ve magnezyum tek gövde yapısı ile ve 4K UltraSharp UHD dokunmatik ekranlı tek ticari 2’si 1 arada olma özelliğiyle Latitude 12, en yoğun çalışan mobil profesyoneller için etkileyici ve göz alıcı bir mobil cihaz.

Dell Latitude 11 5000 Serisi, büyük ekranlı 2’si 1 Arada

dell-latitude-ikisi-bir-arada-ticari-sinif-bilgisayar-teknik-ozellikler

Bu cihaz, dünyanın en iyi güvenlik ve yönetilebilirlik özellikleri ile ince ve hafif 10,8 inç ticari sınıf 2’si 1 arada olma özelliği taşıyor. Hafif magnezyum ve sertleştirilmiş cam gibi güzel, birinci sınıf materyaller ile tasarlanmış Latitude 11, her iş dünyası profesyonelinin zevkine seslenmesi garanti olan, göz alıcı bir üretkenlik aracı. Sadece 700 gram ağırlıktan başlayan 2’si 1 aradalar, güçlü kalemi ile tablet ve dizüstü modları arasında sorunsuz geçiş sağlayan basit, taşınabilir bir cihaz. BT ve iş dünyası profesyonellerine kapsamlı şifreleme, gelişmiş kimlik doğrulama, kötü amaçlı yazılım önleme ve otomatik ve kolay sistem kurma, izleme ve güncelleme de dahil olmak üzere aynı sağlam güvenlik ve yönetilebilirlik becerilerini sunuyor.

CES İnovasyon Ödülleri

Dell, birden çok ürününün 2016 CES İnovasyon Ödülü onur sahibi olarak seçilmesinden dolayı büyük bir heyecan duyuyor. Teknoloji ürünlerinde olağanüstü tasarım ve mühendislikleri onurlandırmak üzere her yıl verilen CES İnovasyon Ödüllerini evine götüren Dell ürünleri ise şunlar:

  • Latitude 13 7000 Serisi Dizüstü Bilgisayar (Bilgisayar Donanımı kategorisi)
  • Latitude 12 7000 Serisi 2’si 1 Arada (Tabletler ve E-Okuyucular kategorisi)
  • Latitude 12 Rugged Tablet (Tabletler ve E-Okuyucular kategorisi)
  • Precision 5510 Dizüstü Bilgisayar (Bilgisayar Donanımı kategorisi)
  • XPS 12 (Bilgisayar Donanımı kategorisi)

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.