Dell XPS 13 dünyanın en küçük 13 inç dizüstü bilgisayarı ünvanını koruyor

Dell XPS 13, dünyanın en küçük 13 inç dizüstü bilgisayarı olma iddiasını yeni nesilde de koruyor

2015 yılının en çok dikkat çeken dizüstü bilgisayar modellerinden Dell XPS 13 yenilenen teknik özellikleriyle Türkiye’deki kullanıcılarla buluştu. 11 inç boyutundaki bir dizüstü bilgisayarın kasasına yerleştirilen dünyanın en küçük 13 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayarı XPS 13, geliştirilmiş işlemci ve pil performansıyla raflardaki yerini aldı.

Dell XPS 13 dünyanın en ince çerçeveli dizüstü bilgisayar modellerinden biri.

Karbon fiber ve işlenmiş alüminyum gibi hafif ve güçlü materyallerden oluşan Dell XPS 13, Corning Gorilla Glass NBT ekran seçeneği ile iddialı tasarımını dayanıklılık ile birleştiriyor. Gelişmiş yönetilebilirlik özellikleri sunan XPS ailesinin üst düzey üyelerinden biri olan XPS 13, güvenlik olanaklarıyla da iddialı. Tüm XPS ailesi geri dönüşüme uygun paketleme ve bileşenlerle ile kullanıcılarla buluşuyor.

Ödüllü XPS 13, Intel Core 6. Nesil işlemci ve ekran kartının yanı sıra 1 TB’a kadar çıkan SSD depolama ve 16 GB’a kadar çıkan RAM ile üst düzey performans ve geniş depolama imkanı sunuyor. XPS 13’ün oldukça beğenilen yapısı, 18 saati aşan pil ömrü ve QHD+ görüntü kalitesi yeni seri dizüstü versiyonunda da muhafaza ediliyor.

Dell XPS 13 InfinityEdge çerçeve teknolojisiyle ekran ve çalışma ortamı arasındaki engeli en aza indiriyor.

Dell ve Microsoft son 20 yıldır çok sıkı bir işbirliği içerisinde yeni nesil teknolojileri geliştirmek üzere çalışıyor. Şimdi ise Windows 10 yazılımı Dell’in donanım kalitesiyle buluşuyor. 2013 yılından bu yana Microsoft ile Dell mühendisleri, Windows 10’un en önemli özelliklerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Dell XPS 13 Windows 10 işletim sistemli dizüstü bilgisayar Türkiye’de KDV dahil 3999 TL‘den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.