ESET’ten Android cihazlar için ebeveyn kontrolü uygulaması

ESET Parental Control Android uygulaması, teknolojik cihazlarla büyüyen çocukların uygunsuz içeriklerden korunmalarını sağlıyor

Android için ESET Ebeveyn Kontrolü (ESET Parental Control), akıllı telefon ya da tablet kullanan çocukların internetle olumlu bir ilişki kurabilmesi için ebeveynlere yardımcı olan çocuk dostu bir aile koruma sistemi olarak öne çıkıyor. Ebeveynlere çocuklarını online tehditlerden ve uygunsuz internet sayfalarından korumak amacıyla tasarlandı.

Artık çocukların elinde telefon var

Ocak 2015’te İngiltere’de Bağımsız Medya Regülatörü Ofcom tarafından yayınlanan “İnternet Güvenliği Önlemlerine İlişkin Ofcom Raporu“na göre 2013 yılından itibaren her yaştan çocuğun tablet ve bilgisayar kullanımında önemli bir artış meydana geldi. Buna göre 8-11 yaş arasındaki çocukların %20‘si ve 12-15 yaş arasındaki gençlerin %65‘i kendi akıllı telefonlarına sahipler. Ayrıca bu cihazlar, çocuklar tarafından en çok özlem duyulan araçlar olarak da öne çıkıyor.

eset-parental-control-android-icin-ebeveyn-kontrolu-uygulamasi-2

Bilgisayarlar için vardı, artık telefonlar da koruma altında

ESET, şu an 9’uncu versiyonu piyasada bulunan ESET Smart Security internet güvenliği yazılımının 5’inci sürümünden bu yana aileler için Parental Control yani Ebeveyn Kontrolü özelliğini sunuyor. ESET, böylece her yaştan çocuğa kimlik avı, reklamcılık ya da kötü amaçlı yazılım gibi online tehdit korkusu yaşamadan güvenli şekilde internet erişimi sağlamayı hedefliyor. Yukarıda da aktarılan Ofcom raporunda belirttildiği gibi, tablet ve akıllı cep telefonlarının çoçuklar tarafından artan kullanımı, “Ebeveyn Kontrolü“ özelliğinin bu cihazlarda da uygulanabilir konuma getirilmesini gündeme getirdi.

Android için ESET Ebeveyn Kontrolü programının bu anlayışla geliştirildiğini belirten ESET Ürün Müdürü Branislav Orlik, şu açıklamayı yaptı: “Bu yazılımı geliştirirken, kullanıcı dostu, anlaşılır ve hem çocuklar hem de aileler için pratik olması için çok çaba gösterdik. ESET Ebeveyn Kontrolü’nün Android uygulaması ebeveynlere ücretsiz ve kaliteli bir dizi özelliği sayesinde akıllı cihaz kullanan çocuklarının güvenli bir kullanıcı deneyimi ve performansı yaşamalarını sağlamaya odaklanıyor.“

eset-parental-control-android-icin-ebeveyn-kontrolu-uygulamasi

ESET Parental Control for Android’in başlıca özellikleri

Uygulama Bekçisi: Çocuğun yaşına göre uygunsuz içerikleri engeller.
Zaman Yönetimi : Ebeveynlere çocuğun oyun ya da diğer uygulamalar ile oynarken geçirdiği zamanı sınırlamak için izin verir. Çocuklar evde olmasalar bile bu özellik uygulanabilir.
İnternet Bekçisi : ESET veri tabanından kontrol ederek internet tehditlerini engeller.
Çocuk Lokasyonu: Ebeveynlere istedikleri zaman çoçuklarının lokasyon bilgisini gönderir.

ESET Parental Control Android uygulaması, akıllı cep telefonlar ve tabletler için Google Play‘de ücretsiz olarak yayına girdi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.