Facebook, Blizzard ile yayıncılık işbirliği yaptı

Facebook, dünyadaki oyunculara yeni bağlanma yolları sunmak ve yayıncıları güçlendirmek adına Blizzard Entertainment ile işbirliği yaptığını açıkladı.

Web, mobil ve konsollar üzerinden her ay 650 milyondan fazla insan Facebook hesaplarından giriş yaparak oyun oynuyor. Bu ay içinde Blizzard tüm oyunlarına Facebook Giriş ve Facebook Live’ın uygulama programlama ara yüzünü (API) entegre edecek.

Bunun getirileri şöyle olacak:

Facebook Giriş’i kullanarak Facebook hesaplarını World of Warcraft®, Heroes of the Storm®, Hearthstone®, Diablo® III, StarCraft® II gibi oyunlara ve Blizzard’ın en son satış rekoru kıran Overwatch™ oyununa kayıt ve giriş yapabilecek. Facebook Giriş, Blizzard oyunlarında yeni sosyal işlevselliğin önünü açarken, Facebook’un AAA oyun içeriği paylaşmak, izlemek ve üzerinde tartışmak için tercih edilen bir platform olmasını sağlayacak.

Facebook - Blizzard işbirliği

Live API – Blizzard oyunları için Facebook Live API entegre edilerek “Go Live” canlı yayın işlevi oluşturulacak. Tarihinde ilk kez oyuncular Blizzard oyunları oynarken direkt olarak Facebook zaman tünellerinde canlı yayın yapabilecek. İnsanlar yayıncıların profillerine abone olup yeni yayınların bildirimlerini görebilecek.

İki şirketin işbirliğinin bir parçası olarak Blizzard yakın zamanda Facebook üzerinden birçok canlı yayın yaptı. İlk canlı yayın serisi Heroes of the Storm™’a odaklandı. Geçtiğimiz hafta da Blizzard, Overwatch çıkış etkinliğini Facebook’ta canlı yayın ile kutladı.

Facebook ve Blizzard Overwatch’ın satışa sunulmasına hazırlık yaparken de beraber çalıştı. Bu süreçte Facebook’un Carousel, Canvas ve Instagram Marquee gibi pazarlama çözümleri kullanıldı.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here