Facebook renkli ileti özelliğini sundu

Her geçen gün yeni özelliklerle servisini geliştiren Facebook, şimdi de durum güncellemelerine renkli arka plan desteği sundu.

Dünyanın en büyük sosyal ağı ünvanına sahip Facebook, bugün servisine bir yeni özellik daha ekledi.

Bundan böyle kullanıcılar, dilerlerse iletilerine farklı renklerde arka plan ekleyebilecek. Böylece beyaz renkli arka planda görünecek iletiniz yerine farklı renklerde arka plan rengi kullanabileceğiz.

Arka plan rengi belirlemek için ileti kutucuğuna bir kere tıklamak ve aşağıda açılan menüden dilediğiniz rengi seçmek yeterli oluyor. Şimdilik servisin sadece mobil sürümünde aktif olan bu özellik, büyük ihtimalle yakın zamanda masaüstü web sürümüne de sunulmuş olacak.

Renk seçenekleri olarak kullanıcıların tercih edebileceği sarı, turuncu, mor, mavi gibi birçok farklı arkaplan seçeneği yer alıyor.

Bu iletiler her ne kadar şimdilik web sürümünde kullanılamıyor olsa da, mobil kullanıcıların bu şekilde attığı arkaplanlı iletiler düzgün bir biçimde masaüstü sürümünde de görülebiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.