FoldiMate: kıyafet katlama makinesi hayaliniz gerçek oldu

FoldiMate kıyafet katlama makinesi ne zaman piyasaya çıkacak? Fiyatı ne kadar? CihazTV

Dünyanın ilk kıyafet katlama makinesi FoldiMate önümüzdeki yıl sipariş almaya başlayacak

Çamaşır makineleri icat edilmeseydi, hayatımızın çok kıymetli saatlerini elde kıyafet yıkayarak harcamak zorunda kalacaktık. Onlar olmadan huzurlu bir ev hayatını düşünmek oldukça zor. Eğer FoldiMate üretim aşamasına geçerse ve yaygınlaşırsa, onun hakkında da aynı sözleri kullanacağız. FoldiMate, kıyafetleri otomatik olarak katlıyor ve üst üste diziyor.

Çamaşır yıkama ve kurulama makinelerinin vazgeçilmez yoldaşlarından biri olacağından şüphe duymadığımız robot, tek parça elbiseyi yaklaşık 10 saniyede katlıyor.  Kıyafet katlama robotu, deposuna ortalama 15-20 parça elbise sığdırıyor.

https://youtu.be/FtJc9OFTXBo

Cihaz, elbiseleri katlamakla yetinmiyor, buharlı ütüleme, parfüm sıkma, dezenfekte etme, yumuşatma gibi kolaylıklar da sunuyor. Elbise katlama makinesi, bu ek işlemler için özel kapsüllere ihtiyaç duyacak. Kapsüller üründen ayrı olarak satılacak.

Her teknolojik aygıt gibi FoldiMate’in de zayıf noktaları var. Örneğin cihaz plaj havlusu, çorap, narin iç çamaşırı gibi eşyalarla başa çıkamıyor. Katlamaya ek olarak ütü ve parfümleme işlemleri seçildiğinde eşya başına 20-30 saniye zaman kaybı söz konusu.

foldimate-elbise-katlama-robotu

Halihazırda dar bir evde yaşıyorsanız bu cihazı sığdıracak yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Yüksekliği 81 cm’i bulan cihaz 71 cm genişliğe ve 71 cm derinliğe sahip. Ürün boş haldeyken 30 kg ağırlıkta.

FoldiMate’in araştırma ve geliştirme çalışmaları halen devam ediyor. Çamaşır katlama makinesi, 2017 yılında 700-850 dolar arasında değişen fiyatlarla ön siparişe sunulacak ve 2018 yılında piyasaya çıkacak. Kapsül fiyatlarının 15-40 dolar arasında olacağı söyleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here