Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus kaç mAh pil ile gelecek?

İnternet aleminde ortaya çıkan yeni sızıntı bilgiler, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus’ın pil kapasitelerini ortaya çıkardı.

13 Temmuz 2015 tarihinde yani yarın gün içerisinde Samsung, yeni akıllı telefonlarını “Galaxy Unpacked” etkinliğiyle tanıtacak. Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus‘ın tüm detaylarıyla ortaya çıkacağı etkinlik öncesinde sızıntı bilgilerin ardı arkası kesilmiyor. Günlerdir teknoloji gündeminin zirvesinden düşmeyen bu iki yeni akıllı telefon, @evleaks‘in iddiasına göre 3.000mAh pil ile geliyor. Galaxy S6 Edge Plus, tıpkı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus arasındaki ilişki gibi, Galaxy S6 Edge’e göre daha büyük bir ekranla geliyor. İddialar doğruysa, her iki yeni Samsung cihaz da Quad HD yani 1440×2560 piksel çözünürlüklü ekrana sahip olacak.

Galaxy Note serisi akıllı telefonlar bugüne kadar hep Galaxy S serisi akıllı telefonlardan daha büyük ekrana ve daha güçlü donanıma sahip olmuşlardı. Bu kez görünen o ki Samsung, Galaxy Note serisi ile Galaxy S serisini bir kesişim noktasında birleştirmeyi planlıyor. 3.000mAh pil günümüz standartlarına göre düşük görünse de, Güney Koreli teknoloji devinin bir bildiği vardır diye düşünüyoruz. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge içerisinde 14nm teknolojisiyle üretilmiş mobil işlemcilere yer veren Samsung, eğer sızıntı bilgiler doğruları yansıtıyorsa güç tasarrufu özelliklerine güveniyor. Bakalım yarın Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus resmi olarak tanıtıldığında bu bilgiler ne derecede doğru çıkacak.