Galaxy S6 Mini, bir alışveriş sitesinde listelendi

Galaxy S6 mini, ufak boy akıllı telefon tercih edenlere gelişmiş özellikler ve iyi fotoğraf çeken dijital kameralar sunacak

Android akıllı telefon ve tablet piyasası, dev ekranlı ürünlerle dolup taşıyor. Tüketicilerin hatırı sayılır bölümü, ekran boyu 5 inç veya daha büyük cihazları tercih ediyor. Bununla birlikte, 5 inç kapasitif dokunmatik ekranları büyük bulan kullanıcıların sayısı da küçümsenmeyecek ölçüde fazla. Samsung Galaxy S6 Mini, ufak ekranlı Android akıllı telefon sevenlerin yıl boyunca bekledikleri bir üründü. Galaxy S6 ve S6 Edge ile birlikte tanıtılması umut edilirken bir türlü piyasaya çıkmak bilmeyen cihaz, Birleşik Arap Emirlikleri kökenli bir alışveriş sitesinde listelendi.

LetsTango adındaki çevrimiçi alışveriş merkezi, Galaxy S6 mini akıllı telefonun fiyatına yer vermiyor. Bununla birlikte cihazın önemli teknik özelliklerinden bazıları, ürüne ilişkjn sayfada sergileniyor. Samsung’un yeni minyatür amiral gemisinin 4,6 inç Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekrana sahip olacağı söyleniyor. Sekiz çekirdekli 1,8 GHz uygulama işlemcisi ve 2 GB RAM içerdiği yazılan akıllı telefon, 16 GB dahili depolama alanına sahip. Bu ürün çok yüksek bir ihtimalle microSD hafıza kartı desteklemeyecek.

Samsung Galaxy S6 Mini, BAE kökenli alışveriş sitesi LetsTango'da listelendi.

5 megapiksel selfie kamerası ve 15 megapiksel arka kamerayla donatıldığı belirtilen cihaz, yüksek çözünürlüklü özçekimler ve manzara fotoğrafları çekecek. Listelenen teknik özellikler arasında S6 mini’nin batarya kapasitesini göremiyoruz. Pil ömrü hakkında yorum yapamadığımız cihazın güvenliğinin üst seviyede olacağını söyleyebiliriz. Ürün Samsung Pay ve PayPal ödeme sistemleriyle uyumlu bir parmak izi okuyucuya sahip. Android 5.1 işletim sistemli minyatür amiral gemisinin Türkiye‘deki temin edilebilirliği henüz kesinleşmedi. 2016 yılına dek geciken bu akıllı telefon, Galaxy A serisinin yeni nesil üyeleriyle birlikte piyasaya sürülebilir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.