Harici Cortana tuşu piyasaya çıktı.

Satechi firması, Microsoft’un sesli asistanı Cortana’yı her an her yerde kullanmak isteyenler için geliştirdiği harici butonu satışa sundu.

Apple‘ın Siri‘si ve Google‘ın Google Now’ından sonra Microsoft da Cortana‘yı tanıtarak sesli dijital asistan işine girmişti. Biz Türkler henüz bu asistanın nimetlerinden pek faydalanamıyoruz ama dış ülkelerdeki birçok şanslı teknoloji tutkunu bu sesli asistanı hayatına adapte etmeye başladı bile. Windows 10 ile birlikte daha da yaygın kullanılmaya başlanacak olan Cortana’nın hayatımızda yer edinmesi adına bir buton geliştirildi. Her an, her yerde Cortana ile iletişim kurabilmemiz için üretilen fikir, Satechi firması tarafından hayata geçirildi.

cortana-satechi

ABD’de 22,99$ fiyatla piyasaya sürülen Satechi marka buton, Bluetooth bağlantısıyla çalışıyor ve telefonunuzu elinize almadan Cortana’yı açabilmenizi sağlıyor. Microsoft’un iddialı sesli asistanı sayesinde navigasyon yapabiliyor, hatırlatma bildirimleri oluşturabiliyor, merak ettiğiniz soruların cevabını sesli iletişimle bulabiliyorsunuz.

Satechi Cortana butonu Bluetooth 4.0 teknolojisiyle çalışıyor, ve herhangi bir Windows 10 işletim sistemli cihazla birlikte kullanılabiliyor. Ürünün resmi tanıtım sayfasında bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Satechi firması maalesef Türkiye’de satış yapmıyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.