Her İki Kobi’den Biri Dışarıdan Sunucu Kiralıyor

Radore Başkanı

Kobilerin sunucular için yüksek ilk yatırım maliyeti dolar kuru ile birlikte ciddi anlamda artmış durumda olduğu bir gerçek. Kobiler sunucu yatırımı yapmak yerine kiralama yöntemine daha çok başvurmuş durumdalar. Bu konu hakkında Radore veri merkezinin bizle paylaşmış olduğu basın bülteninin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Yapılan araştırmaya göre KOBİ’lerin yüzde 75’i sunucu hizmetlerinden yararlanırken, çoğunlukla dışarıdan kiralanan sanal sunucular tercih ediliyor.

Radore yüzde 75 sunucu

Türkiye’nin Veri Merkezi Radore, KOBİ’lerin sunucu kullanım alışkanlıklarını açıklıyor. Akademetre’nin araştırma sonuçlarına göre, her dört KOBİ’den üçü sunucu hizmetinden yararlanıyor. Sunucu hizmeti alan KOBİ’lerin yarısı sunucu kiralama yöntemini tercih ediyor. Bünyesinde sunucu barındırmayı sürdürenlerin oranı ise yüzde 24. Sunucusunu dışarıdan kiralayan KOBİ’lerin büyük çoğunluğu ise sanal sunucuları tercih ediyor.

istanbulda durum ne

KOBİ’lerin sunucular için yüksek ilk yatırım maliyeti yerine kiralama yoluna gittiklerini belirten Radore Veri Merkezi Satış ve Pazarlama Direktörü Ergin Kılınç, “Altyapı olarak hizmet çözümleri arttıkça KOBİ’lerin de bünyesinde sunucu barındırma oranı azalıyor. Sanallaştırılmış, ortak sunucuların kullanıldığı platformlar, avantajlı fiyatları ve esnek seçenekleri ile KOBİ’ler tarafından daha çok tercih ediliyor. Bulut teknolojilerindeki gelişim ve farkındalığın artması da sanal sunuculardaki talebi artırıyor” dedi. Araştırmaya göre, KOBİ’lerin yüzde 45’i bulut teknolojilerini kullanırken, en çok alınan hizmetlerin başında sunucular yer alıyor.

Yüzde 45 Bulut

Radore’de bulutta üç yıldır yüzde 100 büyüyor

2018 yılında Radore veri merkezinde bulut altyapısına ayrılan kaynaklar yüzde 100, bulut hizmeti kullanan müşteri sayısı ise yüzde 75 oranında arttı. Radore, son üç yıldır bulut hizmetlerinde yüzde 100’ün üzerinde büyümeye devam ediyor.

Türkiye’deki sayılı VMware bulut iş ortakları arasında yer alan Radore, VMware vCloud Partner Program servisine dâhil olan on binlerce servis sağlayıcının pek çok farklı bulut hizmetini kullanıcılara ulaştırabiliyor.

7/24 hizmet sunan operasyon merkezinde, deneyimli ekibiyle hizmet veren Radore, KOBİ’lerin ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu özelleştirilebilen veri merkezi çözümleriyle, doğru BT altyapısının kurgulanması için yardımcı oluyor. Radore’nin VMware altyapısıyla oluşturduğu kurumsal bulut çözümleri hakkında daha detaylı bilgi için radore.com/cloud-server#r-enterprise-cloud adresini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here