HP EliteBook Folio, dünyanın en ince ve en hafif iş bilgisayarı

HP EliteBook Folio dizüstü bilgisayarı, konferans görüşmelerinde telefonların yerini alabilecek 4K görüntü kalitesi ile geliyor

HP şimdiye kadar üretmiş olduğu en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarı HP EliteBook Folio’yu tanıttı. Ödüllü HP EliteBook 1020’den yüzde 21 daha ince ve yüzde 15’e kadar daha hafif olan EliteBook Folio, 1kg’ın altındaki ağırlığı ve bir AA pilinden daha ince (12.4 mm) oluşuyla HP’nin şimdiye kadarki en ince ticari sınıf dizüstü bilgisayarı olma özelliği taşıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan HP Türkiye Ticari Bilgisayarlar Kategori Müdürü Uğur Varlıoğlu, “PC’yi işte kullandıkları için insanların şık, ince ve hafif bir cihazı istemekten vazgeçmeleri gerekmez. Bu nedenle biz HP EliteBook Folio’yu tasarladık – dünyanın en ince ve en hafif ticari sınıf dizüstü bilgisayarı – Bu bilgisayarlar ile tüketiciler üst seviyede bir tasarımın yanı sıra BT ihtiyaçlarını karşılamak için kritik öneme sahip güvenliği artırır.” dedi.

HP Elitebook Folio ince ve hafif kurumsal dizüstü bilgisayar tanıtıldı.

Üst seviye tasarım ve performans

HP EliteBook Folio, üst seviye ustalığı elmas kesimli CNC alüminyum gövde ile bir araya getiren, güç ve dayanıklılığı ultra ince bir tasarımda birleştiren ve 12.5 inç ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar. Elite ailesindeki diğer aygıtlar gibi, EliteBook Folio da MIL-STD testlerini geçmek üzere tasarlanmış ve HP’nin 120,000 saatlik toplam test sürecinden geçmiştir.

İş, gün boyunca farklı lokasyonlarda yaptığınız bir şey haline geldikçe, tipik bir dizüstünün 145 derecelik açısı üretkenliği kısıtlayıcı olabilir. Bunu çözmek için HP EliteBook Folio 180 derecelik açıya imkân veren uzun menteşeyle, cihazı tamamen düz bir şekilde açmayı olanaklı kılarak kullanıcılara daha büyük esneklik ve etrafındakiler ile kolayca paylaşım ve iş birliği yapma olanağı sağlıyor. Cihaz aynı zamanda tam boy ve çokça kabul gören HP Premium Klavye ve farklı parmak hareketlerini destekleyen Windows 10 uyumlu clickpad ile gelirken Thunderbolt™ 3 destekli 2 USB-C™ girişi ile daha hızlı dosya aktarımı ve 4K kalitesinde görüntü sağlıyor. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak HP USB-C™ Travel Dock ile bağlanabilirliği daha da artırabiliyor.

EliteBook Folio’nun kenardan kenara cam ekranı aynı zamanda opsiyonel olarak Ultra HD (UHD) 4K ekranı ile çarpıcı detaylarıyla birlikte net görüntüler sağlıyor. Bu da 1 inç başına 352 piksel yoğunluğu ile mümkün oluyor. UHD paneli, yüzde 95 Adobe RGB gamını da mümkün kılarak resimleri daha canlı ve gerçek hayatta olduğu gibi yansıtıyor.

HP EliteBook Folio’nun geliştirilmesi sürecinde HP, tüm gün üretkenliğe ve performansa ihtiyacı olan kişiler için Microsoft ve Intel ile birlikte çalışarak sürücülere ince ayarlar çekerken performans ve pil optimizasyonunu da gerçekleştirdi. Windows 10 Pro ile gelen bilgisayarda yüksek performans ve verimlilik için 6. nesil Intel® Core™ M vPro™ işlemci kullanıldı. Bu sayede EliteBook Folio’da güzellik, güç, fansız çalışma ve 10 saate kadar pil ömrü en uygun şekilde bir araya geldi. Cihazın tasarımı ve materyalleri sayesinde HP mühendisleri 3 yıldan daha uzun ömürlü olan pil için alanı maksimum seviyeye çıkardı.

HP EliteBook Folio dizustu bilgisayar teknik ozellikler fiyat cikis tarihi (2)

HP EliteBook Folio daha çok bağlantı için geliştirildi

İnsanlar artık dizüstü bilgisayarlarını iş arkadaşları, dostları ve aileleri ile bağlanmak için kullanıyor. Müşteriler, arama ve konferans için dizüstü kullanımını hala zorlu olduğunu belirtiyor. Bu bağlantıyı sağlamak için HP ve Microsoft’un Skype Kurumsal takımı EliteBook Folio’nun geliştirilmesinde yakın işbirliği yaptı. Microsoft’tan Skype Kurumsal Ürün Müdürü Eric Wilfrid yaptığı açıklamada, “Microsoft ve HP mühendisleri en iyi Skype Kurumsal tecrübesi sunmak için bir yıldan fazla bir süredir yakın bir şekilde birlikte çalışıyor. Bu nedenle bu bilgisayarda Skype Kurumsal uygulaması üzerinden yapılan görüşmelerde konuşma ve ses kalitesi üst seviyede” dedi.

HP, kişisel ve iş kullanımı için daha net ses deneyimi sunmak için aynı zamanda Bang & Olufsen mühendisleri ile de işbirliği yaptı. Donanımların kalitesi ve dizüstünü çevreleyen mühendislik sayesinde önceki HP cihazlara kıyasla yüzde 40 ses şiddeti artışı yakalandı. Böylece, Folio yeri geldiğinde bir telefon görevi de görüyor. Cihazda bulunan dört hoparlör yalnızca konuşma kalitesini artırmakla kalmıyor aynı zamanda müzik dinlerken veya video izlerken daha üstün bir ses sunuyor.

Bir aramayı bitirmek veya sessize almak için pencereler arasında gidip gelmek, klavyedeki yeni tuşlar ile artık mesele olmaktan çıkıyor. Bir takvim tuşu kullanıcıların hızlıca “Skype Kurumsal” uygulamasının takvimine masaüstünde gezinmeden geçmesini olanaklı kılıyor.

HP EliteBook Folio dizustu bilgisayar teknik ozellikler fiyat cikis tarihi (1)

Üst seviye ticari cihaz ailesi

HP’nin Elite serisindeki üst seviye masaüstüler, dizüstüler ve son zamanlarda duyurulan Elite x2’ye HP bugün 14” dizüstüler bilgisayarlar içerisinde dünyanın en ince (35.56cm) iş sınıfı dizüstünü HP EliteBook 1040 G3 ve HP EliteBook 800 G3 dizüstlerini de tanıttı. EliteBook Folio ile aynı ince ve hafif tasarımı sağlamak için, EliteBook 1040’ta da tamamen alüminyum elmas kesimli tasarım kullanıldı. HP, EliteBook 800 serisinde tamamen yenilenmiş gümüş magnezyum ve alüminyum gövde kullanarak daha ince, daha hafif ve dayanıklı bir tasarım ortaya koydu.

EliteBook 1040 ve EliteBook 800 serileri Windows 10 Pro, 6. nesil Intel® Core™ vPro™ işlemci, PCIe Gen3 SSD ve DDR4 bellek ile geliyor. Bütün cihazlarda Bang&Olufsen ses, HP Gürültü Düşürücü yazılımlar ve HP Clear Sound Amp ile Skype for Business gibi uygulamalara uygun deneyimler sunuluyor. EliteBook 800 serileri 12.5-inch, 14.0-inch ya da 15.6-inch diyagonal HD, FHD, QHD ve UHD ekran seçeneklerine sahip iken EliteBook 1040’ta FHD ve QHD ekran seçenekleri bulunuyor.

Tüm bunlar ek olarak daha fazla güce ihtiyaç duyan müşteriler için HP, yeni opsiyonel HP Notebook Power Bank’ı da sunuyor. HP Pro ve Elite serilerinde, böylelikle bir HP dizüstü ve akıllı telefon ya da tablet gibi ek bir cihaz aynı anda şarj edilebiliyor. Bu dizüstüler ile birlikte yeni tasarlanmış çanta ile birlikte HP UltraSlim Docking Station ve seyahat dock’ı gibi sock seçenekleri de bulunuyor.

HP EliteBook Folio dizustu bilgisayar teknik ozellikler fiyat cikis tarihi (1)

Üst seviye güvenlik ve yönetilebilirlik

HP’nin EliteBook Folio dizüstü bilgisayarının da dahil olduğu yeni Elite ailesinin üst seviye dizüstü, masaüstü ve tabletleri sayesinde BT görevlileri, artık potansiyel riskleri şirket içerisine sokmaktan kurtulmuş oluyor. Önceki nesil cihazlara kıyasla daha kolay yönetilebilen ve daha fazla güvenlik sunan bu cihazlar, şirketlerinin güvenliğini sağlamak ve daha yönetilebilir bir BT kazandırmak isteyen kişiler için HP Client Security Software Suite, sertifikalı TPM, HP Sure Start with Dynamic Protection ile BIOS-seviyesinde gelişmiş güvenlik ve isteğe bağlı parmak okuyucu gibi güvenlik özelliklerini sunuyor.

Ek yönetilebilirlik desteği için HP müşterilerine, HP Touchpoint Manager, HP Image Assistant ve isteğe bağlı Intel® Core™ vPro™ gibi araçlar sunuyor. Böylelikle BT uzmanları kablolu veya kablosuz ağlar üzerinden cihazları yönetebiliyor. HP Touchpoint Manager artık yazılım envanteri ve kurulumu ile birlikte BYOD cihazlar için destek ve yama yönetimini de mümkün kılıyor.

BT yöneticilerinin tek bir ön panelden güvenliği sağlama ve aygıtları optimize etme kabiliyetini geliştiren yeni HP Image Assistant ise ticari bilgisayarlar için ilk kişiselleştirilebilir görüntü sorun giderici aracı olarak öne çıkıyor. Bu araçlar ile BT giderleri düşerken ve işletmelerin hassas verileri de koruma altına alınıyor.

Fiyatlandırma ve Erişilebilirlik

  • HP EliteBook Folio’nun Mart’tan itibaren 999 eurodan başlayan fiyatlarla EMEA’da satışa sunulması bekleniyor.
  • HP EliteBook 1040 G3’ün, Ocak’tan itibaren EMEA’da 899 eurodan başlayan fiyatlar ile satışa sunulması bekleniyor.
  • HP EliteBook 800 G3 serisinin EMEA’da Ocak’ta 799 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
  • HP EliteBook Folio için HP USB Travel Dock ve HP USB-C Travel Dock’ların fiyatları satışlarından hemen önce duyurulacak.
  • HP Notebook Power Bank’ın fiyatı satışından hemen önce duyurulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.