HP ENVY x360 inceleme (HP ENVY x360 15-aq001nt)

HP ENVY x360 inceleme merkezimize konuk oldu. Gelin bu etkileyici dizüstü bilgisayarın bizlere neler sunduğuna birlikte göz atalım.

HP ENVY serisi dizüstü bilgisayarlar yıllardır etkileyici tasarımlarla çıkıyor. Türkçe anlamı “İmrenme” olan “ENVY” kelimesi, bu serinin tasarım konusundaki iddiasını yansıtıyor. HP ENVY modelleri, bilgisayarınızı masanızın üstüne koyduğunuzda en iddialı tasarımı, çantanıza koyduğunuzda ise en ideal taşınabilirlik imkanını sunmak için üretilirler. Bu doğrultuda ince, hafif ve güçlü bir bilgisayar arıyorsanız HP ENVY serisine göz atmadan karar vermeyin. Bu incelememizde, HP ENVY ailesinin en dikkat çekici modellerinden biri olan HP ENVY x360‘a göz atacağız.

hp-envy-x360-tasarim-2

HP ENVY x360 Tasarım Özellikleri

15.6 inç dokunmatik ekranlı ve metal kasalı bir bilgisayar olan HP ENVY x360, tablete dönüşebilen tasarımıyla dikkat çekiyor. Cihazın özel menteşe tasarımı, ekranın 360 derece dönebilmesini sağlıyor. Ekranı sonuna kadar döndürdüğünüzde bu dizüstü bilgisayar bir tablet gibi kullanılabiliyor.

hp-envy-x360-tasarim

2,27 kilogram ağırlığa ve en kalın noktasında 1.88 cm kalınlığa sahip olan bilgisayar, tasarım konusunda takdiri hak ediyor. HP ENVY x360, her noktasında malzeme kalitesini hissettiriyor. Cihazın ekranını açtığımızda ilk dikkatimizi çeken detay, klavyenin üst kısmında bulunan üçgen desenli ses sistemi oluyor.

hp-envy-x360-tasarim-hoparlor

HP ENVY x360, Bang & Olufsen desteğiyle tasarlanmış üst seviye ses sistemiyle öne çıkıyor. Bilgisayarın dışarı verdiği ses hiç fena değil. Dizüstü bilgisayarında müzik dinlemeyi ve video izlemeyi sevenler bu cihazdan memnun kalacak.

hp-envy-x360-tasarim-hoparlor2

Bilgisayarın klavyesi çiklet tasarıma sahip. Son derece alçak profilli tuşların basış hissi gayet keyifli. Ancak oyun oynamayı sevenler bu klavyede biraz sorun yaşayabilir. Özellikle ok tuşlarının birbirine çok bitişik olması oyun oynarken can sıkabiliyor. Klavyenin geri aydınlatma özelliği mevcut. Bu detay, geceleyin bilgisayar kullanmayı sevenler için çok büyük önem taşıyor.

hp-envy-x360-tasarim-touchpad

Bilgisayarın touchpad’i oldukça geniş ve çoklu dokunuş özelliklerini destekliyor. Tepki hassasiyeti son derece iyi olan touchpad’i kullanırken herhangi bir sorun yaşamadık.

hp-envy-x360-giris-cikis

Cihazın sol yanında güç tuşu, Kensington kilidi, bir adet USB 3.0 yuvası, 3,5 milimetre kulaklık girişi, ses ayarlama tuşları ve sabit disk LED’i bulunuyor. Sol yanda güç ve ses ayarlama tuşlarının bulunuyor olması, bilgisayarın tablet olarak kullanılabilme özelliğinden kaynaklanıyor.

hp-envy-x360-giris-cikis-sag

Sağ yanda SD kart okuyucu, USB Type-C girişi, USB 3.0 yuvası, HDMI bağlantı noktası ve güç girişi dikkat çekiyor. Bilgisayarda HDMI yuvasının bulunması sevindirici. İnce bir tasarıma sahip olmasına rağmen bu bilgisayarı HDMI destekli monitörler ve televizyonlara kolayca bağlayabiliyorsunuz.

hp-envy-x360-tasarim-alt

Bilgisayarın altındaysa kaymayı önleyici silikon ayaklar ve ısı iletim ızgaraları dikkat çekiyor. HP ENVY x360’ı ister masanın üstünde, isterseniz dizinizin üstünde rahatça kullanabilirsiniz. Bilgisayar kullanım esnasında aşırı ısınmıyor, ısı iletim ızgaraları soğutma işini sessiz ve etkin bir şekilde gerçekleştiriyor.

hp-envy-x360-tasarim-tablet

Tasarım açısından HP ENVY x360’a söylenecek fazla söz yok. Bilgisayarın şık tasarımı ve tablet olarak kullanılabilme imkanı son derece önemli artılar.

Sonraki Sayfa: Ekran Özellikleri