HP OMEN oyun bilgisayarı serisi: özellikler, fiyat ve çıkış tarihi

0
2031
HP OMEN serisi masaüstü ve dizüstü oyun bilgisayarları duyuruldu. OMEN by HP ürünlerinin fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi Cihaz.TV'de.

HP OMEN dizüstü ve masaüstü oyun bilgisayarı serisi, gelişmiş teknik özellikleriyle sanal gerçeklik platformlarını destekliyor

Oyuncular için tasarlanan yeni OMEN by HP bilgisayar portföyü duyuruldu. OMEN serisi, sunacağı güç ve performansla sanal gerçeklik konsepti etrafında şekillenen yeni nesil oyun bilgisayarı rekabetine katılacak.

HP, kişisel sistemler kavramını yeniden tanımlamaya yönelik stratejisi kapsamında oyun severlere özel ürünlerini OMEN by HP portföyü altında toplayacak. Portföyün içerisinde oyun severlerin çeşitli ihtiyaçlarına yönelik, farklı fiyatlarda seçenekler yer alacak. Yeni ürün portföyü oyun severlerin, ihtiyaç duydukları üstün deneyimini sunacak modellere sahip. HP, daha da iddialı performans arayan oyuncular içinse olağanüstü kişiselleştirme seçenekleri sunacak OMEN X platformunu kullanıma alacak.

HP OMEN serisi masaüstü ve dizüstü oyun bilgisayarları duyuruldu. OMEN by HP ürünlerinin fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi Cihaz.TV'de.

HP OMEN oyun PC’lerinin yeni dalgası, gelişmiş özelliklere sahip ve farklı bütçelere hitap eden 4 bilgisayar içeriyor. OMEN dizüstü bilgisayarlar üstün performanslarının yanı sıra oyun deneyimini gerçekçi hale getiren tasarımlarıyla öne çıkıyorlar.

15.6 inç ve 17.3 inç diyagonal OMEN dizüstü bilgisayarlar 1080p Full HD ve 4K Ultra HD IPS ekran seçenekleriyle oyun deneyimini çarpıcı bir görsellikle zenginleştiriyorlar. Bang & Olufsen ve HP Audio Boost teknolojisinin çift hoparlörde uzmanlıkla sağladığı derinlik sayesinde ses efektleri de canlı ve net bir şekilde deneyimleniyor.

OMEN by HP ürün gamında iki tip ürün bulunuyor

 • Dizüstü bilgisayar: Güçlü donanım ve çarpıcı 4K2 ekran özelliklerine sahip 15.6 inç ve 17.3 inç diyagonal oyun dizüstü bilgisayarları kazanmaya düşkün oyunculara yönelik performans sunuyorlar.
 • Masaüstü Bilgisayar: Modern tasarımı, sıvı tabanlı soğutmalı Intel Core işlemcileri, NVIDIA GeForce GTX ve AMD Radeon ekran kartlarıyla birer performans canavarları olmalarının yanında HTC Vive’ı çalıştırmaya yönelik VR sertifikaları da bulunuyor.

Oyun severlerin isteklerine özel OMEN dizüstü bilgisayarlar

HP OMEN serisi masaüstü ve dizüstü oyun bilgisayarları duyuruldu. OMEN by HP ürünlerinin fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi Cihaz.TV'de.

Ejderha kırmızısı arka aydınlatmalı klavye, klavye haznesi üzerinde OMEN markası ve siyah gölge örgülü bilgisayar kapağı gibi tasarım özellikleriyle öne çıkan dizüstü bilgisayarlar çift fan tasarımlarıyla ısınmaya meydan vermeyecek şekilde çalışırken üstün de performans sunuyorlar. 62 watt’lık pil cihazın ön bölümüne yerleştirildiği için cihaz verimli bir şekilde ısıyı dışarı taşıyarak performanstan ödün vermeyen bir ısı yönetimi sağlanıyor. 965M NVIDIA GTX ekran kartı (belirli modellerde) ve 6’ncı nesil Intel Core i7 dört çekirdekli işlemciler sayesinde oyun severler performans sorunuyla karşılaşmıyor.

Yeni dizüstü bilgisayarların önemli özellikleri

 • 3D deneyimler ve el/kol hareketleriyle kontrol uygulamalarına yönelik Wide Vision HD Kamera ya da opsiyonel Intel RealSense Kamera.
 • 16GB’ye varan bellek ve 512GB’ye varan PCle SSD ya da 2TB’ye varan tek depolama seçeneklerinin yanı sıra belirli modellerde olmak kaydıyla 2TB’ye varan HDD ve 128GB’ye varan SSHD çift depolama seçenekleri.
 • Belirli modellerde olmak kaydıyla HP Fast Charge teknolojisi ve 10 saate varan pil ömrü.

OMEN by HP masaüstü bilgisayar, Sanal Gerçeklik (VR) sertifikasına sahip ve NVIDIA grafik kartı içeriyor

HP OMEN serisi masaüstü ve dizüstü oyun bilgisayarları duyuruldu. OMEN by HP ürünlerinin fiyatı, özellikleri ve çıkış tarihi Cihaz.TV'de.

Sanal gerçeklik uygulamalarına özel güç ve ayarlarla donatılan masaüstü bilgisayarlar en son sürüm NVIDIA GeForce GTX 1080 ekran kartıyla mükemmel oyun deneyimini yaratıyor. Kilitsiz Intel Core i7 işlemciler yüksek performans isteyen oyunlara ve VR deneyimlerine kolayca uyum sağlıyor. Opsiyonel sıvı bazlı soğutma ve gelişmiş termal sistem video sayesinde gecikme zamanını neredeyse ortadan kaldırılıyor ve bilgisayar gürültüsüz çalışıyor. OMEN masaüstü bilgisayar donanıma araç kullanmadan erişim imkânını sunarak kişiselleştirme ile oyun gücünü bir araya getiriyor.

OMEN masaüstü, kendine özgü dikey tasarımında OMEN logosu, parlatılmış metal şasi ve kullanıcının kendi kişisel tercihlerine göre performans seviyelerine göre tepki veren HP LED aydınlatma gibi öğeler yer alıyor.

Masaüstü modellerin önemli özellikleri

 • Belirli modellerde hız aşırtma becerili Intel® CoreTM i7-6700K işlemciler.
 • 32GB’ye varan bellek ve 512GB’ye varan SSD’li yüklü depolamanın yanı sıra6 geniş formatlı VR oyun ve içeriğini içerisinde barındırabilecek 3TB’ye varan HDD.
 • NVIDIA GTX 1080 Founder Edition ya da AMD RadeonTM R9 390X ekran kartlarına varan seçenelerin yanı sıra daha iyi kare oranları ve yüksek çözünürlük.

HP OMEN dizüstü ve masaüstü oyun bilgisayarı serisi fiyat, çıkış tarihi

 • 15.6 inç dizüstü bilgisayarın EMEA bölgesinde 23 Mayıs’tan itibaren 3999 TL’den başlayan fiyatlarla satışta olması bekleniyor
 • 17.3 inç dizüstü bilgisayarın EMEA bölgesinde 13 Haziran’dan itibaren 4499 TL’den avrodan başlayan fiyatlarla satışta olması bekleniyor.
 • Masaüstü bilgisayarın 1 Temmuz’dan itibaren 5999 TL’den başlayan fiyatlarla satışta olması bekleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+,YouTube ve Instagram‘da takip edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here