Intel Xeon işlemcili mini bilgisayar HP Z2 Mini tanıtıldı

HP, minicik kasasında inanılmaz güçlü donanımlar barındıran HP Z2 Mini adlı iş bilgisayarını tanıttı. Bu bilgisayar alanında lider özellikler sunuyor.

HP, bugün yaptığı duyuruyla yeni mini iş istasyonu HP Z2 Mini‘yi tanıttı. Küçücük boyutlu kasasının içerisinde Intel‘in en gelişmiş Xeon işlemcileriyle birlikte NVIDIA‘nın üst düzey grafik çözümlerini barındıran bilgisayar, teknolojinin ne kadar geliştiğini bizlere gösteriyor. Konu hakkındaki tüm detaylar firmanın tarafımıza ilettiği basın bülteninde sizleri bekliyor.

HP Z2 Mini Basın Bülteni

Yeni HP Z2 Mini İş İstasyonu çığır açan seviyede güç ve çok yönlülüğü yalnızca 5,8 cm yüksekliğinde. Bu mini bilgisayar geleneksel, kurumsal seviyede bir kasadan yüzde 90 oranında daha küçük bir formatta sunuyor. HP, Z2 Mini ile üstün performans, zarafet ve verimliliği bir arada sunan yeni bir iş istasyonu kategorisi oluşturarak bu alandaki liderliğini genişletiyor. HP Z iş istasyonu ürünleri, eksiksiz performanslı bir iş istasyonu talep eden müşteriler için bir endüstri standardı halini almış durumda.

HP Z240 SFF iş istasyonunun başarısını temel alan mini iş istasyonu, halihazırda piyasada bulunan tüm ticari mini PC’lerden iki kat daha güçlü ve altı adet görüntüleyiciyi destekleme kapasitesine sahip. HP Z2 Mini, akustik, performans ve görev kritik güvenilirlikten fedakarlık yapmak istemeyen, bununla birlikte daha küçük donanımlara ihtiyaç duyan milyonlarca CAD kullanıcısı için tasarlanmış bulunuyor.

hp-z2-mini-boyut

Studio Libeskind’in kurucusu, dünyaca ünlü mimar Daniel Libeskind, yeni ürünle ilgili şu görüşü paylaşıyor: “Teknik açıdan en karmaşık mimari yapıları tasarlarken, en yüksek teknolojiye ihtiyaç duyarsınız. Yıllar içinde tasarlama hızımız ve yoğunlaştığımız projelerin karmaşıklığı daha da arttı fakat HP iş istasyonları gibi bilgisayarlar tasarımcıların, vizyonlarını gerçeğe dönüştürme sürecinde hızla destek oluyor.” (*)

Bir fincan espressodan daha kısa boylu, yeni HP Z2 Mini iş istasyonu, son teknolojili elektroniklerden ev ve ofis binalarına kadar her şeyin tasarlanması için ideal bir araç olarak öne çıkıyor. İş istasyonunun özellikleri arasında yeni nesil Intel® Xeon® işlemciler(*), NVIDIA® profesyonel ekran kartı ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde işleyebilen HP Z Turbo Drive teknolojisi yer alıyor.

HP Türkiye Kurumsal Çözümler Kategori Müdürü Aylin Atay şunları söylüyor: “Dünyanın ilk mini iş istasyonu HP Z2 Mini, küçük ve ikonik bir tasarımda çığır açan seviyede güç ve çok yönlülük sunuyor. HP, HP Z serisi ile 2009 yılında iş istasyonunu yeniden tanımlamıştı. Şimdi de alan verimliliği, zarafet ve gücün eşsiz uyumunu sunan HP Z2 Mini iş istasyonuyla bu alanda bir kez daha ezberleri bozuyor.”

Geleceğin çalışma alanları için tasarlandı

Çalışma alanları her geçen gün alan verimliliğine daha da fazla yoğunlaşırken, HP Z2 Mini gibi küçük iş istasyonları kurumlara büyük avantajlar sağlıyor. HP Z2 Mini’nin olağanüstü seviyede kompakt biçimi, günümüz PC’lerinden ziyade geleceğin süper bilgisayarlarını çağrıştırıyor. Sekizgen biçimli HP Z2 Mini, HP’nin 35 yıllık iş istasyonu geçmişindeki en benzersiz tasarıma sahip ürün olmanın yanında, her yönüyle HP Z’nin DNA’sını yansıtıyor. Bu özelliklere 368.000 saatlik kalite testi ve kapsamlı ISV sertifikasyonu da dahil.

hp-z2-mini-monitor-arkasi-kullanim

Ultra kompakt ve estetik açıdan çarpıcı iş istasyonu kullanıcılara masa üstü/altı, HP Z görüntüleyici arkası ya da duvarda olmak üzere çeşitli kurulum seçenekleri sunuyor. HP mühendisleri, özel tasarımlı fanlar ve soğutma sistemiyle fısıldama yüksekliğinde akustik çalışmayı elde ederken (Kurumsal seviyeli bir HP mini PC’ye kıyasla yüzde 63 oranında daha sessiz) görev kritik güvenilirliğe ihtiyaç duyan müşterilere de hitap ediyor.

HP Z2 Mini fiyatı ve çıkış tarihi

HP Z2 Mini iş istasyonunun aralık ayından itibaren 899 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor. (*)

Dip notlar

  • HP, Studio Libeskind’e erken sürüm HP Z2 Mini iş istasyonlarını tedarik etmiştir.
  • Multi-Core (Çoklu Çekirdek) belirli yazılım ürünlerinin performansını artırmak için tasarlanmıştır. 
  • Performans ve saat frekansı uygulama iş yükü, donanım ve yazılım konfigürasyonlarına göre çeşitlilik gösterecektir. Intel’in derecelendirmesi yüksek performans ölçümüne işaret etmez.
  • Montaj ekipmanı ayrı olarak satılmaktadır.
  • Tahmini sokak fiyatıdır. Gerçek fiyat değişebilir.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.