HP’den SW hayranlarına özel dizüstü: Star Wars Special Edition

HP, Star Wars Güç Uyanıyor filmini bekleyen Star Wars hayranlarına özel olarak tasarlanan Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarını tanıttı.

İlhamını Galaktik İmparatorluk’tan alan Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayar, savaştan izler taşıyan tasarımı, benzersiz Star Wars Aurebesh fontu ile yazılmış “Galactic Empire” yazısı ve klavyedeki ikonik Stormtrooper’ları ile dikkat çekiyor. Dokunmatik yüzey (Touchpad) tasarımı X-Wing Star Fighter Rehber Sistemini yansıtırken, kırmızı arka aydınlatmalı klavye karanlık taraf hissiyatı veren tasarımı tamamlıyor.

Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayar 7 saate kadar pil ömrüne sahip. Dizüstü bilgisayarın Full HD ve opsiyonel dokunmatikli 15,6 inç (39,6 cm) diyagonal ekranı bulunuyor. 6. Nesil Intel® Core™ i5 ve i7 işlemcilerden güç alan HP Star Wars Special Edition, 2 TB’ye kadar HDD ve 12GB’ye varan RAM seçenekleri sunuyor. Bilgisayarın grafik işlemci seçenekleri arasında Intel HD Graphics 520 ve NVIDIA® GeForce® 940M bulunuyor.

HP Star Wars Special Edition, kullanıcıların tüm Star Wars filmlerinin keyfini çıkarabilmelerini sağlayacak optik sürücü, B&O Play teknolojisi ve çift hoparlör avantajına sahip. Kullanıcılar ayrıca Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarlarını opsiyonel Star Wars Special Edition Kılıf ile daha da çarpıcı hale getirebilecekler.

hp-star-wars-special-edition-cihaztv

Çok özel Star Wars deneyimi

Bu bilgisayara sahip olanlar Imperial Cog masaüstü ikonuna tıklayarak Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarın temaları ve galerileri arasında gezinmelerini sağlayacak Star Wars Kumanda Merkezi’ne ulaşabilecekler. Kullanıcılar ayrıca, 40 yıllık Star Wars tarihçesinde iz bırakmış 1.100’ün üzerinde görüntü ve benzersiz içerik koleksiyonlarına da erişebilecekler. Söz konusu içerikler arasında kamera arkası görüntüleri, senaryo taslakları, sanatsal çalışmalar, klasik fotoğraflar, set ve kostüm tasarımları ile ses dosyaları yer alıyor.

Fiyatlandırma ve bulunurluk 

Star Wars Special Edition dizüstü bilgisayarın EMEA bölgesinde Ekim ayından itibaren 799 avrodan başlayan tavsiye edilen tüketici satış fiyatıyla piyasada olması, Star Wars Special Edition kılıfın ise EMEA bölgesinde Ekim ayından itibaren 39,9 avrodan başlayan tavsiye edilen tüketici satış fiyatıyla piyasada olması bekleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin