HTC One A9 AnTuTu’ya uğradı

HTC One A9 orta sınıf Android akıllı telefonun Snapdragon 620 mobil işlemci içerdiği AnTuTu kayıtlarıyla ortaya çıktı

Akıllı telefon tüketicileri, yüksek performansı ve kaliteli gövde malzemesini bir arada elde etmeyi istiyor. Fakat, bu iki unsuru bir arada sunan cihazların fiyatları birçok kişinin bütçesini aşıyor. Nitekim, şimdiye dek üretilen en hızlı mobil işlemcilerden biri sayılan A9’u içeren iPhone 6s, Türkiye’de boy gösteren en pahalı akıllı telefon olma hazırlığında.

Kullanıcılar, evlerini satıp akıllı telefon almak istemeyeceklerine göre, bazı özelliklerden fedakarlık yapmak durumundalar. Android’in en gelişmiş grafikli oyunlarını tercih etmeyenler, işlemci performansından vazgeçmeye razı oluyorlar.

htc-one-a9-orta-sinif-android

HTC One A9, sekiz çekirdekli 64-bit Snapdragon 620 işlemcisiyle amiral gemisi Android performansını gözden çıkaranlara hitap ediyor. AnTuTu platformunda test edilen cihaz, 40698 benchmark puanı elde ederek, üst düzey modellere rakip olmadığını ispatlıyor. HTC One A9’un kayıtlara geçen diğer teknik özellikleriyse, 5 inç Full HD ekran, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 5 MP ön kamera ve 13 MP arka kamera biçiminde listeleniyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.