HTC One X9’un Çin’deki fiyatına inanmak istemeyebilirsiniz

One X9, HTC’nin Çinli Xiaomi, Huawei ve Lenovo gibi markalara meydan okumasını sağlayacak

2015 yılı boyunca üst düzey akıllı telefon segmentinde hedeflediği popülerliği yakalayamayan HTC, 2016’ya yeni bir orta sınıf akıllı telefonla giriyor. Çin’de resmi olarak duyurulan HTC One X9, güçlü teknik özellikleriyle ve metal kasayla donatılmasına rağmen ucuz fiyatıyla dikkat çekiyor. Bu cihazın Xiaomi, Huawei ve Lenovo gibi markaların ekonomik modellerinden pazar payı kapmak için geliştirildiği anlaşılıyor.

HTC One X9 Çin'de satışa sunuldu. Cihazın teknik özellikleri ve fiyatı sizlerle.

HTC One X9, One M9 ile birlikte ortadan kaybolan arka aydınlatmalı kapasitif Android düğmeleriyle donatılıyor. Cihaz 2015 model bir orta sınıf Android cep için yeterli teknik özelliklere sahip. MediaTek Helio X10 64-bit 8 çekirdekli çipset içeren akıllı telefon, 5,5 inç Full HD ekran, 3 GB RAM, 32 GB dahili depolama ve 2 TB‘a kadar microSD hafıza kartı desteği sunuyor.

LTE teknolojisiyle 4.5G mobil internet bağlantılarına uyumlu olan Android akıllı telefon, 3000 mAh bataryasıyla uzun pil ömrü vaat ediyor. Cihazın kamera özellikleri, One A9 ile büyük ölçüde örtüşüyor. F/2.0 diyafram değerinde lense ve optik stabilizasyon teknolojisine sahip 13 megapiksel arka kameralı cihaz, F/2.0 diyaframlı 4MP UltraPixel ön kamerasıyla aydınlık özçekimler yakalamayı sağlıyor.

HTC One X9 Çin'de satışa sunuldu. Cihazın teknik özellikleri ve fiyatı sizlerle.

HTC One X9 Çin’de kontratsız olarak 2399 yuan yani yaklaşık 1080 TL fiyatla satılacak. Cihazın Türkiye’deki temin edilebilirliği henüz kesinleşmedi. Bununla birlikte ürün yurdumuza uğrasa bile bahsedilen fiyattan daha pahalıya satılacağından emin olabilirsiniz. Akıllı telefonun detaylı fotoğraflarını merak edenleri bu bağlantıya alalım.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.