Huawei Ascend Mate 7 Android M beta test başvuruları başladı

Dev ekranlı Huawei Ascend Mate 7’nin Avrupa Birliği Ülkeleri’nde satılan iki varyantı Android 6.0 Marshmallow beta test programına katılabiliyor

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümü, Android tarihinin en yavaş benimsenen güncellemelerinden biri oldu. Ekim ayından bu yana yalnızca bir avuç cihaz bu versiyona terfi etti. İçerdiği yeniliklerle yüksek enerji tasarrufu sağlayan ve uygulamalara verilen yetkileri kısıtlamayı sağlayan Android M, Huawei’nin gelişmiş cihazlarına doğru yola çıkıyor. 2014 yılından bu yana Türkiye’de temin edilebilen Huawei Ascend Mate 7’nin Android 6.0’a en erken kavuşacak Çinli akıllı telefonlardan biri olduğu söyleniyor.

İnternette yazılanlara göre, Mate 7’nin Android M güncellemesi Avrupa Birliği Ülkeleri için test ediliyor. MT7-L09 veya MT7-TL10 varyantlarına sahip kullanıcıların katılabildiği beta programı için mate7betatest1@huawei.com adresine “Subject: Huawei Ascend Mate 7 Marshmallow Beta Test” başlıklı e-posta yazarak IMEI numaranızla birlikte göndermeniz gerekiyor. Bu işlemin ardından beta’ya kabul edilen Mate7’ler otomatik olarak Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alıyor. Başvurular 22 Ocak 2016 günü sona erecek.

Huawei Ascend Mate 7 teknik özellikleriyle zamanın gerisinde kalmadı ve şimdi Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümüne kavuşmak üzere.

Tam 6 inç’lik dev Full HD IPS kapasitif dokunmatk ekranla donatılan Huawei Ascend Mate 7 neredeyse 2 yaşında olmasına rağmen güncelliğini yitirmedi. ARM big.LITTLE çipset mimarisine uygun olarak geliştirilen HiSilicon Kirin 925 mobil işlemciden güç alan akıllı telefon, 2 GB RAM 16 GB ROm ve 3 GB RAM 32 GB ROM konfigürasyon seçenekleriyle temin ediliyor. Saydığımız özellikler, piyasadaki birçok orta sınıf Android modeline testlerde toz yutturacak kadar güçlü. Dolayısıyla bu ürünün Android 6.0’ı rahatlıkla çalıştırabileceğini düşünüyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.