Huawei Mate 8 dev ekranlı Android’in fotoğrafları sızdırıldı

Huawei’nin dev ekranlı Android akıllı telefonu Mate 8’in basın görselleri sızdırıldı

Dev ekranlı Android akıllı telefon seven teknoloji tutkunları, Huawei Mate 8’in resmi tanıtımını sabırsızlıkla bekliyorlar. Yarın tanıtılacağı ilan edilen cihaz, geçtğimiz hafta 3D render videosuyla karşımıza çıkmıştı. Şimdi de akıllı telefonun tasarımına ışık tutan resmi görseller sızdırıldı.

huawei-mate-8-tasarim-gorselleri-teknik-ozellikler-3

Huawei Mate serisi, yüksek ekran/gövde oranıyla ünlüdür. Huawei Mate 8’in de bu kulvarda iddialı olacağı anlaşılıyor. Akıllı telefonun ekranı, sağ ve sol kenarlarda neredeyse çerçevesiz yapıda. Üst ve alt kısımdaki gövde bölümleriyse rahatsızlık vermeyecek kadar ince görünüyor.

huawei-mate-8-tasarim-gorselleri-teknik-ozellikler

Huawei Mate 8’in sızdırılan basın görselleri, cihazın renk seçeneklerine de ışık tutuyor. Bakır, sarı altın ve gri renkte üretileceği anlaşılan akıllı telefonun teknik özellikleriyse tahminlerden ibaret.

huawei-mate-8-tasarim-gorselleri-teknik-ozellikler-4

Bu Android’in Huawei HiSilicon Kirin 950 mobil işlemciyle donatılacağı biliniyor. 8 çekirdekli 64-bit Kirin 950 mobil işlemci haricindeki teknik özellikler tahminlerden ibaret. Bu tahminler arasında en kuvvetlisi 6 inç Full HD IPS ekran. Ürünün farklı bellek konfigürasyonuna sahip iki versiyonunun olacağı iddia ediliyor. Söylenenlere bakılırsa, 3 GB RAM ve 32 GB ROM içeren giriş seviyesi Mate 8, 4 GB RAM ve 64 GB ROM’lu lüks modelle birlikte piyasaya sürülecek.

Cihazın en az 8 megapiksel çözünürlüklü selfie kamerası ve 20 megapiksel arka kamera içerdiği öne sürülüyor. Huawei Ascend Mate 7’nin devam modeli niteliğindeki Mate 8’in resmi teknik özellikleri yarın ortaya çıkacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.