Huawei P30 ile çekildiği iddia edilen fotoğraflar stok çıktı

Huawei P30 ile çekildiği iddia edilen fotoğraflar stok çıktı

Huawei’nin yeni akıllı telefonu Huawei P30 talihsiz bir haberle gündemde. Firmanın cihazla çekildiğini iddia ettiği fotoğraflar stok çıktı.

Son dönemde piyasaya çıkan akıllı telefonların neredeyse hepsi kamera özellikleriyle gövde gösterisi yapıyor. DxOMark puanlarına bakıldığında en üst seviye kameralı akıllı telefonları da Huawei üretiyor. Çinli firmanın yakında tanıtmasını beklediğimiz Huawei P30 da benzer şekilde kamera özellikleriyle öne çıkacak. Ancak bu noktada Huawei epey zor bir durumla karşı karşıya.

Firmanın kamera çekimleriyle öne çıkarmak istediği bu yeni akıllı telefonların fotoğraf örnekleriyle ilgili bir meraklandırma (teaser) kampanyası başlatılmıştı. Çinli sosyal ağ Weibo üzerinden yapılan paylaşımlarda inanılmaz bir yakınlaştırma kalitesi gözler önüne seriliyordu. Fakat dikkatli takipçiler bu fotoğrafların Huawei P30 ile çekilmesi mümkün olmayan stok fotoğraflar olduğunu tespit etti.

Üstteki üç fotoğraf Huawei P30 serisiyle çekildiği iddia edilen reklam fotoğrafları. Alttaki fotoğraflar ise Getty Images’ta kayıtlı bulunan stok fotoğraflar. Kaynak: GSMArena.com

GSMArena tarafından paylaşılan haberde de görülebileceği üzere yukarıda görmekte olduğunuz fotoğraflar başka fotoğrafçılara ait. Bu fotoğraflar Getty Images üzerinde satılan fotoğraflar ve isteyen herkes bu fotoğrafları satın alıp kullanabiliyor. Benzer bir reklam çalışmasını Oppo firmasının da yaptığını teknoloji gündeminde görmüştük. Oppo benzer olayda olaylı fotoğrafları ortadan kaldırmıştı. Bakalım Huawei bu fotoğraflara nasıl bir cevap verecek hep birlikte göreceğiz.

Cihaz.TV‘yi FacebookTwitter, ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here