Huawei P9, parmak izi okuyuculu ana ekran tuşu içerebilir

2016 model Huawei P9 üst düzey Android akıllı telefonun tasarımının ve teknik özelliklerinin Huawei P8 ile alakası yok

Ürettiği gelişmiş akıllı telefonlarla Çin’in beğenisini kazanan Huawei, Batı Ülkeleri’nde de popülerlik kazanmaya başladı. Şirketin yeni nesil üst düzey cihazları, yakışıklı tasarımları ve güçlü teknik özellikleriyle Türkiye’de ve Avrupa Birliği Ülkeleri’nde yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Huawei P8‘in yerini alacağı söylenen Huawei P9 da pek çok Android tutkunu tarafından merak ediliyor.

Huawei mate 8'in teknik özellikleri fiyatı ve çıkış tarihi ilan edildi.

Huawei P9’un teknik özellikleri, CES 2016 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılan dev ekranlı ve metal gövdeli Huawei Mate 8‘e benzeyecek. Huawei’nin 2016 yılı için geliştirdiği 6 inç Android Phablet, 8 çekirdekli HiSilicon Kirin 950 mobil çipset içeriyor. Bu çipsetin 2,3 GHz Cortex-A72 ve 1,8 GHz Cortex-A53 CPU çekirdekleri içerdiği biliniyor. Mate 8 ile aynı işlemciyi paylaşacağından şüphe duymadığımız Huawei P9’un 3 GB RAM 32 GB ROM giriş modeli ve 4 GB RAM 64 GB ROM üst düzey model olmak üzere iki hafıza konfigürasyonuyla piyasaya sürüleceği söyleniyor.

5,2 inç Full HD kapasitif dokunmatik ekranla donatılacağı öne sürülen cihazın tasarımını sergileyen bir görsel sızdırıldı. Çinli internet sitesinde yayımlanan görselde yer alan konseptin daha önce gördüşümüz Huawei akıllı telefonlarla alakası yok.

Huawei P9'a ait olduğu iddia edilen görselde, cihazın tüm yüzeylerine yer veriliyor.

Sızdırılan konsept görselinde, çift arka kameralı ve fiziksel ana ekran tuşlu bir cihaz yer alıyor. Ön yüzdeki ana ekran tuşu, parmak izi algılama teknolojisiyle donatılacak gibi görünüyor. Huawei P9’un köşelerinin fazlaca yuvarlatıldığını gösteren görselde ürünün USB-C bağlantı arayüzüne sahip olduğu seçilebiliyor. Bu akıllı telefonun Barselona’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi 2016 etkinliğinde tanıtılmasını bekliyoruz. Dolayısıyla 22-25 Şubat 2016 tarihlerinde yapılacak kongreye kadar paylaşılan söylentilerin tümüne şüpheyle yaklaşmakta fayda var.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.