Hugo Barra, Facebook VR’ın başına geçiyor

Hugo Barra, Xiaomi macerasının ardından yeni durağını açıkladı. Teknolojinin duayen ismi Facebook sanal gerçeklik bölümünün başına geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde Hugo Barra‘nın 3.5 yılın ardından Xiaomi’den ayrılacağını sizlerle paylaşmıştık. Bu duyurunun hemen ardından Hugo Barra, Twitter üzerinden yeni işini açıkladı. Teknolojinin duayen ismi bundan böyle Facebook‘un sanal gerçeklik bölümünün başında görev yapacak. Bildiğiniz gibi Oculus, bir süredir Facebook çatısı altında ve şirket sanal gerçekliğe önemli yatırımlar yapıyor.

Uzun yıllar Google çatısı altında Android işletim sistemi üzerine çalışan, daha sonra Xiaomi‘nin uluslararası yönetiminde önemli bir görev yürüten Hugo Barra, bundan böyle son yılların en önemli teknolojilerinden biri olan sanal gerçeklik konusunda Facebook çatısı altında çalışmalarını sürdürecek.

Facebook‘un kurucusu ve CEO‘su Mark Zuckerberg, konu ile ilgili kendi sayfasından bir duyuru paylaştı. Duyurusunda sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik konularında Hugo Barra‘nın ekibe yenilik ve yaratıcılık katacağını söyleyen Zuckerberg, ona sıcak bir hoş geldin mesajı verdi.

Son yıllarda sanal gerçekliğe milyarlarca dolar harcayan ve bu konudaki öncü firmalardan Oculus‘un da sahibi olduğu Facebook, bakalım ile birlikte ne gibi atılımlar yapacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here