Intel, Akıllı Telefonlara 5G Modem Sağlamayacak

Intel, Akıllı Telefonlara 5G Modem Sağlamayacak

Intel’in Apple ile 5G modem anlaşması yaptığına dair haberlerin arkası gelmedi. Intel, akıllı telefonlara 5G modem sağlamayacağını duyurdu.

5G teknolojisi şüphesiz ki herkesin ilgisini çeken, teknoloji gündeminde de en üst sıralarda yer bulan bir yenilik. Mobil cihazlarımızla akıl almaz hızlarda internet deneyimi yaşamamızı, neredeyse sıfır gecikmeyle oyun oynamamızı sağlayan bu teknoloji, tabii ki büyük firmaların zorlu rekabetlerine de sahne oluyor. Geçtiğimiz günlerde Intel‘in özellikle yeni iPhone’lar başta olmak üzere 5G modem sağlayıcılığı yapacağına dair haberler ortaya çıkmıştı. Bugün Intel’den gelen açıklamalar bu haberleri yalanladı diyebiliriz.

Intel, Akıllı Telefonlara 5G Modem Sağlamayacak

Intel’den Bob Swan tarafından yapılan açıklamalara göre 5G teknolojisi Intel için son derece büyük önem taşıyor. Ancak firmanın ne Apple’a ne de başka firmalara 5G modem sağlama gibi bir niyeti yok. Stratejik önem açısından 5G teknolojisini ön planda tuttuklarını söyleyen Bob Swan, bu açıklamayı Apple’ın Qualcomm ile anlaşmasının ardından yaptı. Acaba bu açıklamalar yapılan anlaşmadan dolayı mı, yoksa Intel’in gerçekten 5G modem sağlayacılığını planlamamasından dolayı mı yapıldı merak ediyoruz.

Sonuç olarak 5G teknolojisi er ya da geç piyasaya çıkmış olacak. Bakalım bu inanılmaz yüksek performanslı mobil bağlantı standartını ülkemizde ne zaman kullanabileceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here