iOS 12.2 yayımlandı, yeni iOS hangi özelliklerle geliyor?

Apple’ın yeni mobil işletim sistemi küçük de olsa yeniliklerle geldi. İşte iOS 12.2 ile gelen özellikler.

Appple iOS 12.1.3’ü birkaç küçük düzeltmeyle piyasaya sürdükten sonra, iOS 12.2’ye geçti. İlk beta, geliştiricilere, 24 Ocak 2019’da yayınlanmıştı. Şimdi ise iOS 12.2 tüm güncel iOS cihaz kullanıcılarına sunuldu. 25 Mart’taki “Şov zamanı” etkinliğinde Apple, iOS 12.2‘nin piyasaya sürülmesinden bahsetti; bu da, şirketin yeni Apple News + abonelik hizmetini ve dört yeni Animoji gibi küçük özelliklere ev sahipliği yaptı. Yeni iOS sürümünde çok büyük bir değişiklik olmadığı hemen göze çarpıyor.

Güncellemeyi indirmek için, Ayarlar uygulamasını açın, Genel ve ardından Yazılım Güncelleme seçeneklerine dokunun.

iOS 12.2 güncellemesiyle gelen yenilikler

Siri

Apple TV’de herhangi bir video, şov, film, spor oyunu veya kanalı oynatmasını iPhone’unuzdan veya iPad’inizden Siri’den isteyin. Örneğin, “Hey Siri, TV’mde Ücretsiz Solo oyna”

Animoji

Dört yeni Animoji – baykuş, yaban domuzu, zürafa ve köpekbalığı — (iPhone X ve sonrası için, iPad Pro 12.9 inç (3. nesil) ve iPad Pro 11 inç)

AirPlay

Kontrol Merkezi’ndeki ve Kilit Ekranındaki özel TV kontrolleri, TV kontrollerine hızlı erişim sağlar. Video için AirPlay çoklu görev uygulaması, diğer uygulamalara göz atmanıza ve ayrıca AirPlay’i kesintiye uğratmadan cihazınızda yerel olarak diğer kısa form ses ve video dosyalarını çalmanıza izin verir AirPlay hedefleri artık içerik türüne göre gruplandırılmış durumda, hangi cihaza oynamak istediğinizi bulmanızı hızlandırır.

Apple Pay

Apple Pay Cash müşterileri artık Visa banka kartlarını kullanarak anında banka hesaplarına para aktarabilirler. Cüzdan uygulaması artık kartın hemen altında Apple Pay kredi ve borç işlemlerini kolayca görüntülüyor

Safari

Web sitesi oturum açma şimdi kimlik bilgilerini Password AutoFill ile doldurduktan sonra otomatik olarak gerçekleşiyor Şifrelenmemiş web sayfalarını yüklerken şimdi uyarılar görünüyor. Parmak izi değişkeni olarak potansiyel kullanımı önlemek için süresi dolanmamış İzleme standardı desteğini kaldırır; Akıllı İzleme Önleme artık varsayılan olarak siteler arası izlemeye karşı koruyor. Akıllı Arama Alanı sorguları artık arama önerilerinin yanındaki ok simgesine dokunarak değiştirilebilir

Apple Müzik

Göz at sekmesi, yeni müzik, çalma listeleri ve daha fazlasını keşfetmeyi kolaylaştıran tek bir sayfada daha fazla içerik vurgusu gösterir.

AirPods

Yeni AirPods için destek (2. nesil)