iOS 9 ses problemi, oyun ve müzik tutkunlarını bezdiriyor

iPhone ve iPad kullanıcıları, iOS 9 ses problemi yüzünden Wolf Among Us oynayamıyor, birçok müzik uygulamasını kullanamıyor

Akıllı telefon kullanıcılarının hangi aktivitelerle vakit öldürdüklerini liste haline getirseydik, ilk 5 sırada mutlaka oyunlar ve müzik yer alır. Geçtiğimiz haftalarda yayına giren iOS 9 güncellemesinin bu iki alanda sıkıntı yaşattığı söyleniyor.

Şu ana dek yayımlanan iOS sürümleri arasında en hızlı benimseneni olmayı başaran iOS 9, stabilite sorunlarıyla gündeme geliyor. Telltale Games’in Wolf Among Us forumları, iOS 9 ses problemi yakınmalarıyla dolup taşıyor.

Telltale forumlarında belirtilenlere göre, güncelleme sonrasında oyun içi müzikler ve diyaloglar duyulamıyor. Wolf Among Us geliştiricilerinin durumdan haberdar olduklarını ve sorunu çözmek için uğraştıklarını da belirtelim.

wolf-among-us-ios-9

Şu ana dek oyun için özel bir yama paylaşılmadı. Dolayısıyla, problemin Apple cephesinde çözülmesi gereken bir dert olduğu anlaşılıyor.

Wolf Among Us, iOS 9 ses problemi yüzünden acı çeken yegane uygulama değil. Positive Grid’in amplifikatör uygulaması Bias Amp’in ve dijital efekt uygulaması Bias FX’in de benzer problemler yüzünden kullanılamaz hale geldiği söyleniyor. Lumosity kullanıcıları da iOS 9 yüzünden ses alamamaktan şikayetçiler.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.