iPhone 12 Eşsiz Bir Kamera Sabitleme Teknolojisiyle Gelebilir

iPhone 12 hakkında haberler şimdiden gelmeye başladı. Apple, OIS (Optik Görüntü Sabitleme) teknolojisini farklı bir teknolojiyle değiştirebilir.

iPhone 12 yakın zamanda karşımıza çıkamayacak ama merakla beklenen yeni Apple akıllı telefon hakkındaki haberler şimdiden piyasada dolaşmaya başladı. Slashgear’ın haberine göre Apple, OIS yani Optik Görüntü Sabitleme teknolojisini iPhone 12’de kullanmayacak. Bunun yerine daha iyi görüntü sabitleme yapacağı iddia edilen Sensor-Shift Stabilization yani Sensör Yönü Değiştiren Sabitleme teknolojisini deneyecek.

İlginizi çekebilir: PUBG Mobile Benzeri Alternatif Mobil Oyunlar

Bahsi geçen bu yeni teknolojinin iPhone 12 ailesindeki üst düzey modellerde yer alacağı söyleniyor. Yani geçtiğimiz yılın iPhone XR’si ve bu yılın iPhone 11’i gibi nispeten ekonomik iPhone 12’de bu teknolojiye yer verilmeyeceği iddia ediliyor.

Daha sabit videolar ve daha az titreşimli fotoğraflar çekmeyi sağlayacağını düşündüğümüz bu teknoloji bizi meraklandırdı. Bakalım Apple iPhone 12’yi gerçekten de böyle bir teknolojiyle piyasaya çıkaracak mı, bekleyip göreceğiz. iPhone 12’nin 2020 yılının Eylül ayı civarında tanıtılması bekleniyor.