iPhone 6 Plus çoklu dokunuş sorununun tamir bedeli 520 TL

iPhone 6 Plus çoklu dokunuş sorununun tamir bedeli 520 TL olacak

iPhone 6 Plus ile yaşanabilen çoklu dokunuş sorunu, Apple’ın bir tamir programı başlatmasına sebep oldu. Maalesef bu tamirat için 520 TL talep edilecek.

Apple, iPhone 6 Plus modellerinde yaşanabilen bir sorun adına tamirat programı başlatıyor. Firmanın verdiği bilgilere göre bazı iPhone 6 Plus modelleri birkaç kez yere düştüğünde ya da baskı altında kaldığında ekranda çoklu dokunuş (multi-touch) sorunları oluşabiliyor. Apple tarafından yapılan açıklama, bu sorunun cihazın tasarımından kaynaklı bir sorun olabileceğine dair şüphe uyandırıyor olsa da, ücretsiz tamir imkanı beklemeyin. Apple, 2 Aralık 2016‘da başlayacak tamirat kampanyasıyla, iPhone 6 Plus çoklu dokunuş sorununu 520 TL karşılığında çözmeyi teklif ediyor.
apple-iphone-6-plus-coklu-dokunus-sorunu

Operatörden telefon alanlar bu programdan mahrum kalacak

GSM operatörlerinden iPhone 6 Plus alanlar maalesef bu programa dahil edilmeyecek. Apple, ülkeden ülkeye ve satıcıdan satıcıya ücret değişikliği olabileceğinin altını çiziyor. Bahsi geçen tamirat kampanyasının iPhone 6 Plus 5 yaşına gelene kadar devam edeceği Apple tarafından belirtiliyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.