2 GB RAM’in iPhone 6s’e neler kazandırdığını görün

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın 2 GB LPDDR4 RAM sayesinde kazandığı akıcılık görülmeye değer

Bilinçli akıllı telefon kullanıcıları, akıllı telefonların ve tabletlerin teknik özelliklerinden ziyade, yaşattıkları deneyime odaklanılması gerektiğini çok iyi bilirler. Bu yüzden, iOS’u tercih eden pek çok kullanıcı iPhone‘un 1 GB RAM taşımasını sorun etmiyordu. İddialara göre, iOS platformu bu miktardan fazlasına ihtiyaç duymuyordu. Daha doğrusu, Apple’un sunduğu bellek 1 GB ile sınırlı kalınca, durumun böyle olduğunu kabullenmek zorunda kalıyorduk.

iPhone 6s nesline dek 1 GB RAM‘in iOS için yeterli olduğunu savunan Apple, Safari’de yaşanan yükleme sorunlarını açıklayamıyordu. 3D Touch‘lı iPhone 6s’in 2 GB LPDDR4 teknolojisi, yaşanan bu sıkıntıya son veriyor. Safari artık daha fazla web sitesini hafızada tutabiliyor, uygulama geçişleri de eski modellere kıyasla daha hızlanıyor.

iphone-6s-kamera-cihaztv

Yeni bellek teknolojisi, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın iOS’u daha önce görülmemiş akıcılıkta çalıştırmasını sağlıyor. iDownlodBlog’un yeni videosu gördüğünüzde, 1 GB RAM’li iPhone’larınızı çöpe atmak isteyeceksiniz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.