IRIScan Express 4 renkli taşınabilir tarayıcı duyuruldu

IRIScan Express 4 taşınabilir USB tarayıcı dakikada 8 fayfa A4 belge tarıyor

Dijital dönüşüm seferberliği, milyonlarca yazılı dökümanın sayısal ortamda depolanmasını sağladı. Fakat pek çok yerde hala makbuz ve diğer yazılı belgelere ihtiyaç duyuluyor. IRIS’in en yeni tarayıcısı, yazılı metinleri ve dökümanları dijital ortamda saklayarak ölümsüzleştirme imkanı tanıyor.

IRIScan Express 4 taşınabilir renkli kablosuz tarayıcı, IRIS’in Türkiye dağıtımcısı DataStar tarafından bu ay içinde Türkiye’de satışa sunulacak. Sınıfındaki en hızlı modeller arasında yer aldığı belirtilen IRIScan Express 4 dakikada 8 sayfa tarıyor.

Enerji gereksinimini USB bağlantısıyla karşılayan renkli tarayıcı, Mac, Linux ve Windows platformlarıyla uyumlu. Cihaz, makul boyutları sayesinde seyahat çantalarına bile sığıyor. 29 cm genişlikteki IRIScan Express 4, 5,1 cm yükseklikte ve 3,4 cm derinlikte.

iriscan-express-4-tarayici-2

Maksimum 1200 dpi çözünürlükte tarama yapan cihaz, kapaklı yapısı sayesinde kolayca temizlenebiliyor. Tarayıcının beraberinde sunulan optik karakter algılama (OCR) yazılımı, taranan belgelerin Word, Excel gibi döküman formatlarına aktarılmasını ve buluta depolanmasını sağlıyor.

A4 büyüklüğünde belge taramanın yanı sıra kartvizit, fotoğraf ve makbuz gibi belgeleri de dijital ortama aktaran IRIScan Express 4 mobil tarayıcı, 149 Dolar + KDV fiyatla piyasaya sürülecek.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.