Karel, yeni iletişim platformu IPG’yi bugün satışa sundu

Karel, ileri teknolojileri kullanarak geliştirdiği yeni iletişim platformu IPG’yi bugün yaygın olarak satışa sundu.

Türkiye merkezli en büyük bilişim üreticisi ödülüne ve Türkiye’nin konusunda en gelişmiş Ar-Ge’sine sahip Karel, ileri teknolojileri kullanarak geliştirdiği yeni çözümü IPG İletişim Platformu’nu bugün yaygın olarak satışa sundu. Lansman öncesi, farklı sektörlerde yüzlerce işletmede kullanılarak üstün performansı teyit edilen IPG, işletmeler için vazgeçilmez bir çözüm olacağını şimdiden kanıtladı. Platform, gelişmiş iletişim özellikleri ve sunduğu avantajlar ile işletmelerin verimliliğini artırırken, rekabet avantajı ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Esnek yapısı ve sektörel entegrasyon yeteneği dikkat çekiyor

En küçük işletmeden 64.000 çalışana kadar her ölçekte işletmenin kullanabileceği, esnek bir yapıya sahip olan sistem, santral özellikleri yanında sunduğu tümleşik iletişim özellikleri ile pazarda bir adım öne çıkıyor. Değişen iletişim alışkanlıkları, kullanıcı profili, altyapı mimarileri, cihaz tercihleri ve iş uygulamaları entegrasyonuna uygun farklı iletişim ihtiyaçlarını tek çatı altında toplayan IPG İletişim Platformu, özel olarak tasarlanan arayüz sayesinde çalışanların iletişimlerini istedikleri gibi yönetmelerine imkan veriyor. Gelişmiş sektörel entegrasyon özelliği ile farklı sektörlerde sıkça kullanılan yazılımlara entegre olabilen IPG, bu özelliği sayesinde operasyonel verimliliği artırıyor.

karel-ipg-cihaztv

Dünyanın her yerinden kendi cihazınla iletişime katıl!

Genişbant erişimi ile akıllı cihazlardaki uygulama kullanımının yaygınlaştığı günümüzde, çalışanların kendi cihazı ile iletişim ağına katılmasının gittikçe yaygınlaştığına değinen Karel Pazarlama Direktörü Nurşen Yıldırım, “Yeni çözümümüz IPG, kullanıcılarına mekandan bağımsız, her an her yerden hızlı ve ekonomik iletişim olanağı ile hareket özgürlüğü sağlıyor. IPG için özel olarak tasarlanan Web Abone arayüzü sayesinde ise, kullanıcılar iletişimlerini kendi bilgisayarları, tabletleri veya akıllı diğer cihazları üzerinden gerçekleştirebiliyor, cevapsız çağrılara, çağrı kayıtlarına, mesajlarına, rehbere erişebiliyor, diğer çalışanların meşguliyet durumlarını görebiliyor, iletişimlerini özelleştirebiliyorlar. Rekabetin en önemli koşulu olarak kabul edilen operasyonel verimlilik için ideal bir çözüm sunan IPG, işletmelere önemli bir maliyet tasarrufu da sağlıyor.

Kullanıcılarına mekandan bağımsız, her an her yerden hızlı ve ekonomik iletişim imkanı sunan IPG Platformu, ses kayıt sistemi, sesli mesajların ve ses kayıtlarının e-posta ile gönderimi, sesli ve görüntülü konferans yapma ve raporlama gibi özelliklere sahip. Ayrıca çözüm, Microsoft Outlook entegrasyonu özelliği ile kullanıcıların direkt e-posta programları üzerinden anlık durum bilgisi görmelerine, anlık ileti paylaşmalarına ve arama yapabilmelerine de imkan veriyor.

IPG sunduğu bu konfor, avantaj ve özellikler sayesinde işletmelerin iletişim standartlarını daha yüksek bir noktaya taşıyor. 2000’li yıllarda internet ve GSM’le değişen bireysel iletişim anlayışı gibi işletmelerin de iletişim anlayışını değiştiren bir yapı sunuyor.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.