Kingston IronKey D300 Serisi, NATO Sınırlı Seviye Sertifikası Aldı

Kingston IronKey D300 serisi harici bellekler NATO standartlarında şifreleme kalitesine sahip olduğunu kanıtladı.

Kingston Technology Company Inc’in Flash bellek iştiraki, bellek ürünleri ve teknoloji çözümlerinde dünya lideri Kingston Digital, Inc., IronKey D300 serisi harici belleklerinin NATO Sınırlı Seviye Sertifikası almaya hak kazandığını açıkladı. Bu gelişmeyle Kingston’ın IronKey D300, IronKey D300S ve IronKey D300SM bellekleri; detaylı bir incelemenin ardından NATO ülkelerindeki sivil ve askeri kuruluşların operasyonel durumlar için güvenle kullanabileceği ürünleri içeren NATO Bilgi Güvencesi Ürün Kataloğunda (NIAPC) yer aldı.

İlginizi çekebilir: 3000 – 4000 TL En İyi Laptop Tavsiyeleri

INFOSEC yönetimi altında oluşturulan NATO Bilgi Güvencesi Ürün Kataloğu NATO üyesi bir ülke tarafından tasarlanan kriptografik cihazın değerlendirme, geliştirme süreçlerini yürüterek ürünün NATO standartları ile uyumlu hale getirilmesini amaçlıyor. Kingston, IronKey D300 bellekleri ile bu katalogda yer alarak NATO standartlarında şifreleme kalitesine sahip olduğunu ve siber saldırılara karşı koruma yeteneğine sahip olduğunu kanıtlıyor.

“D300 serisi belleklerimizin, daha önce tasarladığımız D100 ve D200 serisi belleklerimiz gibi NATO sertifikası almasından çok memnun olduk.” diyen Kingston İş ve Teknoloji Müdürü Richard Kanadjian sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bu sertifika IronKey belleklerinin bilgi güvenliği konusunda NATO ve üye ülkelerin hükümetleri tarafından en çok bilinen ve güvenilen marka olduğunu kanıtlıyor. Kingston, ordu ve hükümetler seviyesinde kullanılan ürünler üretiyor. Kullanıcılarımızın hassas veri transferinde talep ettiği güvenlik ve bilgi gizliliğini sağlamayı taahhüd ediyoruz.”

IronKey USB ayrıca hükümetlerin en çok ihtiyaç duyduğu; fiziksel temaslara karşı koruma, güçlü kriptografik şifreleme, gelişmiş kimlik doğrulama özelliklerine sahip olduğunu kanıtlayan “FIPS 140-2 Seviye 3” onayına da sahip olarak geliyor. “FIPS 140-2” bir modülün kriptografik ve güvenli olmak için taşıması gereken özellikler anlamına gelirken seviye 3 ise kriptolanmış modüle fiziksel olarak ulaşmak isteyen kötü niyetli kişilere karşı da koruma sağlayabildiğini gösteriyor. Kingston Ironkey, sağlam çinko muhafazası ve askeri sınıf 256-bit AES-XTS altyapılı koruma yazılımı ile her türlü dış tehdide karşı yüksek seviye koruma becerileriyle ön plana çıkıyor.

Sürücü dijital olarak imzalanmış ürün yazılımı kullanıyor böylece kötü amaçlı yazılımlara maruz kalmanın ve yetkisiz erişimlerin önüne geçiliyor. IronKey D300S eşsiz bir seri numarası ve kolay dağıtım için güvenlik yöneticileri tarafından taranabilen barkodlar içeriyor. Üstelik D300S, klavye kaydedicileri ve ekran kaydedicileri riskine karşı sanal klavye tercihini de barındırıyor.

4GB ve 128GB’a kadar ürün yelpazesine sahip olan IronKey bellek şık tasarımı ile NATO üyesi ülkeler için son derece güvenli ve kullanışlı bir araç olma özelliğini taşıyor.