Kingston SDHC SDXC UHS-I U3 inceleme

Kingston SDHC/SDXC UHS-I U3 inceleme dosyamız hazır! 4K video kayıt için geliştirilen SD bellek hakkında bilmeniz gereken her şey bu incelemede

Çekim tekniklerinde kontrolü elden bırakmak istemeyen kullanıcılar video kameraların ve fotoğraf makinelerinin sunduğu detay zenginliğinden vazgeçemezler. Hazırlanan içeriğin kalitesinden ödün vermek istemeyen filmciler ve fotoğrafçılar, yüksek çözünürlüklü kameraların güçlü hafıza kartlarına ihtiyaç duyduğundan da haberdardırlar.

Bir süredir ofisimizde ağırladığımız Kingston SDHC SDXC UHS-I U3 hafıza kartı, 4K/2K videoculuğun yanı sıra seri fotoğraf çekim için geliştirildi. 32/64/128/256 GB kapasitelerde üretilen Kingston SDHC/SDXC UHS-I U3, inceleme dosyamızda detaylanacak.

kingston-uhs-1-sdxc-sdhc (3)

Kingston’ın yüksek performanslı SD bellek modeli, D-SLR, aynasız fotoğraf makinesi ve video kamera gibi cihazlarla uyumlu. 4K video çekimi için optimize edilen hafıza kartı, üreticinin belirttiğine göre saniyede 90 MB veri okuyabiliyor ve 80 MB/s hızında yazabiliyor.

Kingston SDHCSDXC UHS-I U3 bellek kartı, video kaydının yanı sıra, seri RAW fotoğraf çekiminde de son derece etkili. Spor veya yarış fotoğrafçıları, bu kart sayesinde DSLR veya aynasız makinelerin seri çekim performansını tümüyle kullanabilecekler.

kingston-uhs-1-sdxc-sdhc (7)

Saniyede 90 MB veri okuyan SDXC kartın sağladığı avantaj yalnızca seri fotoğraf çekiminde veya 2160p video kayıtla sınırlı kalmıyor. Kingston SDHC SDXC UHS-I U3’ün yüksek hızı, fotoğrafları ve videoları bilgisayara aktarırken de işe yarıyor.

Dolu bir SD kartın içindeki GB’larca veriyi düzenleme ortamına aktarmak uzun zaman alan ve sıkıcı bir görevdir. Dolayısıyla, kartımız ne kadar hızlı olursa, içeriğimizi düzenlemeye ve şekillendirmeye o kadar fazla vaktimiz kalır.

kingston-uhs-1-sdxc-sdhc (2)

Testlerimiz esnasında, Kingston SDHC/SDXC UHS-I U3’ün performansının belirtilenlere çok yakın olduğunu gözlemledik. Ölçümlerimizde SD kartın okuma hızı, üreticinin belirttiği rakama son derece yakındı.

Sıralı veri işlerken ortalama 85 MB/s okuma hızına ulaşan bellek, yaklaşık 60 MB/s oranında yazıyor. Rastgele okuma ve yazma hızlarıysa 79 MB/s okuma ve 11 MB/s yazma nispetinde.

Cihaz TV Yorumu

Kingston SDHC SDXC UHS-I U3, 4K video kaydedebilen dijital fotoğraf makineleri ve video kameralar için özel olarak geliştirilen bir bellek. UHS-I Speec Class 3 (U3) kalitesindeki hafıza kartı, testlerimizde 85 MB/s veri okumayı başardı, 70 MB/s hızında yazdı.

Kartın yüksek performansı, fiyatının birazcık yüksek olmasına sebep veriyor. 32 GB’dan başlayan boyutlarda üretilen Kingston SDHC/SDXC UHS-I U3, en yüksek 256 GB kapasitede temin edilebiliyor. Ofimize ulaşan SDHC bellek, 32 GB büyüklükteydi. Bu model Türkiye’de ortalama 130 TL fiyattan temin edilebiliyor.

Fiyat ilk bakışta 32 GB’lık bir kart için fazla gelse de, profesyonellere hitap eden diğer ürünlerle kıyaslanınca makul düzeyde kalıyor. Her SDHC kartla 4K video çekmenin mümkün olmadığını unutmayalım.

Kingston SDHC/SDXC UHS-I U3, ömür boyu garanti ve ücretsiz teknik destek güvencesini beraberinde getiriyor.

kingston-uhs-1-sdxc-sdhc-editorun-secimi

Kingston SDHC/SDXC UHS-I U3 Teknik Özellikler

  • Kapasite: 32/64/128/256 GB
  • Bellek sınıfı: UHS-I Speed Class 3 (U3)
  • Yazma hızı: 80 MB/s
  • Okuma hızı: 90 MB/s
  • Uyumluluk: SDHC ve SDXC sürücülü aygıtlar
  • Veri formatı: Fat32 (SDHC 32 GB), exFAT (SDXC 64/128/256 GB)
  • Garanti: Ömür boyu garanti, ücretsiz teknik destek
  • Boyutlar: 24 x 32 x 2,1 mm

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.