Kyocera Hydro Shore, suya dayanıklı ama sudan ucuz Android

Kyocera Hydro Shore, 1 metre suda 30 dakika boyunca su geçirmiyor ve fiyatı çok uygun

Sıcak yaz ayları, akıllı telefonların bolca havuza ve denize düştüğü dönemlerdir. Havuz başındayken bile cihazlarından ayrılamayan kullanıcılar, ıslanan telefonlarını tamircilere yetiştirip uzun mu uzun servis kuyrukları oluştururlar. Bu yüzden birçok teknoloji tutkunu su karşısında hemen diz çökmeyen, en azından birkaç saniye boyunca su geçirmeyen cihazları tercih ediyor. Şimdiye dek bu özelliği sunan birçok akıllı telefonla tanıştık. Bu özelliği son olarak Galaxy S7 ve S7 edge‘de gördük. IP68 sertifikalı Samsung amiral gemileri, su altında hatırı sayılır bir süre boyunca hayatta kalıyor. Japon teknoloji geliştiricisi Kyocera da suya dayanıklı bir cihaz tanıttı. Kyocera Hydro Shore, S7 benzeri suya dayanıklılık sergilemesine rağmen onun sadece beşte biri fiyata satılmasıyla bizi hayrete düşürdü.

Kyocera Hydro Shore, 80 dolara su geçirmez Android akıllı telefon - CihazTV

Android 5.1 Lollipop işletim sistemli Hydro Shore, IP57 suya ve toza dayanıklılık sertifikasına sahip. Yani bu Android akıllı telefon su altında 1 metre derinlikte 30 dakika boyunca durabiliyor. Cihazın 5 inç qHD (540 x 960) ekranı su altındayken de çalışıyor.

Cihazın su geçirmezlik haricindeki en çekici özelliği, uygun fiyatından ibaret. Ürün Walmart’ta yalnızca 80 dolar karşılığında satılacak. 80 dolar karşılığında elde edilen teknik özelliklerden mucize beklememek gerek. Ürün 4 çekirdekli 1,1 GHz Qualcomm Snapdragon 210 mobil çipset içeriyor ve 1 GB RAM ile 8 GB dahili hafıza sunuyor. Dahili hafızaya ek olarak 64 GB‘a kadar microSD kart kullanmak mümkün.

Kyocera Hydro Shore, 80 dolara su geçirmez Android akıllı telefon - CihazTV

Ürünün 4.5G internet desteği sunduğunu da belirtelim. Cat4 LTE modemle donatılan aygıt 150 Mbps‘e kadar indirme hızı sağlıyor. 2160 mAh bataryalı cihaz 5 MP arka kameraya ve 2 MP selfie kamerasına sahip.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.