LG Action CAM LTE, 4.5G destekli 4K aksiyon kamerası

LG Action CAM LTE, internete 4.5G hızında bağlanıyor ve 30 fps 4K Ultra HD video çekiyor

Güney Koreli teknoloji geliştiricisi LG Electronics, Mayıs ayında duyurduğu canlı yayın özelliğine sahip aksiyon kamerasını piyasaya sürdü. LG Action Cam LTE, suya/toza dayanıklı tasarımıyla ve güçlü bağlantı yetenekleriyle dikkat çekiyor. Action Cam LTE, 99 gram ağırlıkta, 35 x 35 x 79,7 mm ebatlarında ve IP67 dayanıklılık sertifikasına sahip. Yani cihaz toz geçirmiyor ve 1 metre derinlikteki suda 30 dakika boyunca kalabiliyor.

Zorlu şartlarda kullanım için tasarlanan aksiyon kamerası Qualcomm işbirliğiyle hayata geçiriliyor. Cihazın kalbinde, daha önceleri orta sınıf akıllı telefonlarda görmeye alıştığımız 8 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 650 işlemci bulunuyor. Gelişmiş mobil işlemci 2 GB RAM ve 4 GB dahili hafızayla donatılıyor. Çipsetin Bluetooth 4.1 ve Wi-Fi yongalarıyla desteklendiği belirtiliyor.

LG Action Cam LTE 4K kayıt yapan Snapdragon 650 işlemcili aksiyon kamerası - CihazTV

4 GB dahili hafıza, işletim sistemine ev sahipliği yapıyor. Çekilen videolar doğrudan akıllı telefon hafızasına veya cihaza takılan microSD karta aktarılıyor. Kamera 2 TB’a kadar microSD hafıza kartı kabul ediyor. Buna karşın piyasada 512 GB’dan daha yüksek kapasiteli microSD kart bulmanız zor.

4K UHD video çekimi ve HD kalitesinde canlı yayın

Üzerinde ekran bulunmayan aksiyon kamerası, 12,3 inç görüntüleme sensörüne sahip. Bu sensör 150 derece görüş alanı sağlayan objektifle destekleniyor. Cihaz 4K UHD kalitesinde video çekiyor. Fakat bu kalitedeki hız 30 fps’yle sınırlı. Ürün ayrıca 60 fps 1080 ve 120 fps 720p kayıt yapıyor. LG Action CAM LTE’nin YouTube Live gibi platformlara canlı yayın desteği de bulunuyor. 4.5G internet üzerinden 30 fps’e kadar 720p canlı yayın paylaşmak mümkün.

LG Action Cam LTE 4K kayıt yapan Snapdragon 650 işlemcili aksiyon kamerası - CihazTV

Cihazın pili çıkarılabilir nitelikte. 1400 mAh kapasiteli pil USB Type-C arayüzüyle şarj ediliyor. Ürün LG G5 haricindeki akıllı telefonlarla da kullanılabiliyor. Kamera, Android 5.0 Lollipop, iOS 9 veya daha güncel işletim sistemi sürümlerini içeren tüm cihazlarla iletişim kuruyor. Cihazı yönetmeyi sağlayan uygulama, Android ve iOS platformlarında şimdiden yayına girdi.

Action CAM LTE ilk olarak Güney Kore’de satışa sunulacak ve önümüzdeki haftalarda çeşitli ülkelerde görücüye çıkacak. Ürünün fiyatı henüz ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.