LG Rolly Keyboard 2, kolay taşınır ama pahalı

LG Rolly Keyboard 2, kolay taşınır kablosuz klavye arayışınıza son verecek

Güney Koreli teknoloji markası LG, yeni katlanır klavye modelini duyurdu. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen aksesuar, yüksek fiyatı ve numara tuşu içermemesi dolayısıyla eleştirilmişti. LG Rolly Keyboard 2, önceki versiyonun 4 parçalı yapısını benimsemiyor. Yenilenen 5 parçalı tasarım, rakamlar için özel tuşları da içeriyor. Bu sayede nümerik içerik yazmak için fonksiyon (fn) tuşunu aşındırmaya gerek kalmayacak.

LG-rolly-keyboard-2-fiyat-cikis-tarihi

LG Rolly Keyboard 2, 161 gram ağırlıkta ve katlanmş haldeyken yalnızca 274 x 31,7 x 30,7 mm ölçütlerinde. Bluetooth bağlantılı cihazlarla iletişim kuran kablosuz aksesuarı aynı anda 3 cihazla eşleştirmek mümkün. Önceki sürüm, eş zamanlı olarak 2 cihazla kullanılabiliyordu.

lg rolly keyboard 2

Aksesuar, bu hafta düzenlenen LG G5 basın lansmanında tanıtılan LG G5 Oyun Arkadaşları aksesuar grubu arasında yer almıyor. Bunun nedeni de ürünün LG G5 haricindeki cihazlarla da uyum sağlayabilen çok platformlu bir cihaz olmasıdır. Kablosuz klavye, Android, iOS, Mac OS X ve Windows işletim sistemlerine destek veriyor.

Yeni katlanır klavyenin fiyatı neredeyse önceki versiyon kadar yüksek. Rolly, 116 dolardan satılmıştı. Yeni ürünün Güney Kore’deki tavsiye edilen perakende satış fiyatı yaklaşık olarak 111 dolar.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.