LG V50 ThinQ özel bir yapay zekaya sahip olacak

LG bu kez yapay zeka işine odaklanmayı planlıyor. LG V50 ThinQ için özel bir yapay zeka sisteminden bahsediliyor.

Teknolojiye yön veren başlıklar arasında en üst sıralarda “yapay zeka” kavramının geldiğini fark etmişsinizdir. Gerek mobil işlemciler, gerekse mobil yazılımlar artık yapay zeka teknolojisi çevresinde şekilleniyor. Bu kavramın olmazsa olmazlarından biri de tabii ki sesli asistanlar oluyor. Apple tarafında Siri, Google tarafında OK Google, Microsoft’ta ise Cortana’nın öne çıktığını görüyoruz. Şimdi ise LG’nin V50 ThinQ adlı yeni akıllı telefonunda özel bir sesli asistan olacağından bahsediliyor.

Her konuda yardım alabileceğimiz bir kişisel asistan

Güney Kore’nin en büyük haber kaynaklarından biri olan The Korean Herald tarafından paylaşılan bilgilere göre LG, yeni akıllı telefonunda gerçek anlamda fonksiyonel bir kişisel asistana yer verecek. Bu asistan, V50 ThinQ kullanıcılarının yön bulmasına, araçlarını park ettiklerinde fotoğraf çekme hatırlatması yapmasına ve daha birçok konuda yardım almasına imkan tanıyacak.

19 Nisan 2019 tarihinde piyasaya çıkması beklenen LG V50 ThinQ hiç şüphesiz firmanın en gelişmiş akıllı telefonu olacak. Bakalım LG bu telefonda başka hangi özellikleri bizlere sunacak.