MacBook Pro 2016 modelleri, özellikleri ve fiyatları

Apple sabırsızlıkla beklenen MacBook Pro 2016 modellerini tanıttı. Yeni MacBook Pro’ların teknik özellikleri ve fiyatları haberimizde.

Uzun bekleyiş sona erdi ve Apple yeni MacBook Pro bilgisayarlarını tanıttı. Mayıs 2015’ten beri ilk kez güncellenen seri, 13 inç ve 15 inç ekran seçenekleriyle karşımıza çıktı. MacBook Pro 2016 modellerini farklı kılan en önemli özellik, ekranın alt kısmında bulunan Touch Bar ve onun yanında bulunan Touch ID oldu. Eski nesil fonksiyon tuşlarının yerini alan Touch Bar adlı dokunmatik ekran özelleştirilebilir yapıda olacak ve yazılımdan yazılıma şekil değiştirecek. Touch ID ise tıpkı iPhone ve iPad‘deki gibi parmak izi okuyarak güvenlik imkanı sunacak.

https://youtu.be/4BkskUE8_hA

MacBook Pro 2016‘nın 15 inç ekranlı modeli, önceki MacBook Pro modeline göre %20 daha dar hacimli ve sadece 1,8 kg ağırlığa sahip. 13 inç ekranlı yeni MacBook Pro ise Touch Bar olan ve olmayan şeklinde iki farklı varyantla karşımıza çıkıyor. 13 inç ekranlı MacBook Pro 2016, eleştirilere konu olan Butterfly klavye mekanizmasıyla geliyor.

Donanımsal açıdan büyük yeniliklerle gelen MacBook Pro 2016 serisi bilgisayarların her biri, giriş-çıkış panellerinde sadece ikişer adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası sunuyor. Bu hamle, eminiz ki bilgisayar tutkunları tarafından çok konuşulacak ve çok tartışılacak. MacBook Pro 2016 modellerine standart USB cihazları takmak, HDMI ya da DisplayPort monitör bağlamak için çevirici aparatlar kullanmanız gerekecek. Neyse ki Thunderbolt 3 yuvaları şu an piyasadaki için en güçlü bağlantı yuvaları oldukları için MacBook Pro 2016 modelleri bağlantı gücünde sıkıntı yaşatmayacak. MacBook Pro 15 inç 2016 model dizüstü bilgisayar, aynı anda 4 adet 4K monitöre görüntü verebilecek. Bunların dışında yeni nesil MacBook Pro modelleri 6.Nesil Intel Core işlemciler, 2TB’a kadar yüksek performanslı SSD depolama birimleri ve DDR4 RAM‘lerle çok daha yüksek kullanım performansı vaat ediyor. Sonuç olarak Apple, daha ince, daha hafif ve daha güçlü MacBook Pro bilgisayarlarla karşımızda.

Eğer siz de 2016 model MacBook Pro’lardan birini almak istiyorsanız, aşağıdaki tablolara göz atın. Daha detaylı bilgiler için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

MacBook Pro 2016 özellikleri ve fiyatları

Fotoğrafların üstüne tıklayarak büyük boyutlu hallerini görebilirsiniz. 

15-inc-macbook-pro-2016-fiyatlari-ve-ozellikleri-cihaztv

Yeni nesil MacBook Pro’lar hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram‘da takip edin. Güncel videolarımız için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.