Meizu Pro 5’in Geekbench 3 benchmark sonuçları harika

Meizu Pro 5’in Exynos 7420 çipsetli versiyonu Geekbench 3’te Galaxy S6’yı zorlayan test değerleri elde etti

ASUS, Acer, Huawei ve Sony’nin de aralarında bulunduğu birçok Asya kökenli üretici, en yeni akıllı telefonlarını tanıtmak için IFA 2015 Berlin Tüketici Elektroniği Fuarını tercih etmişti. Zenfone 2 Laser, Acer Predator 6, Huawei Mate S ve Sony Xperia Z5 Premium gibi Android’ler, bu organizasyon sayesinde teknoloji tüketicisinin karşısına çıkma fırsatı bulmuştu.

Çin’in en sevilen Android akıllı telefon geliştiricilerinden Meizu ise bu organizasyonda hiçbir ürün tanıtmamayı tercih etti. Şirketin en yeni Android akıllı telefonu Meizu Pro 5, 25 Eylül günü düzenleneceği ilan edilen basın etkinliğiyle duyurulacak.

meizu-pro-5-geekbench-3

Meizu Pro 5’in teknik özelliklerine ilişkin fazla detay paylaşılmamıştı. Şimdiye dek söylenenler de, akıllı telefonun 10 çekirdekli MediaTek MT6797 ve 8 çekirdekli Exynos 7420 işlemcili iki versiyonda üretileceğini salık veriyordu. Exynos 7420 çipsetten güç aldığı iddia edilen Meizu NUIX (Pro 5) Geekbench 3 veritabanında saptandı.

meizu-nuix-pro-5-geekbench

Cihaza ait Geekbench 3 kayıtlarıda, Android 5.1 işletim sistemli akıllı telefonun 1,5 GHz maksimum frekansta sınırlandırıldığı görülüyor. Platformda paylaşılan test sonuçları, Meizu Pro 5’in performans yönünden oldukça iddialı bir cihaz olacağını hissettiriyor. Akıllı telefonun aldığı en kötü sonuçlar bile 1215 tek çekirdek ve 4784 çoklu çekirdek biçiminde sıralanıyor.

Meizu Pro 5’in Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağını 25 Eylül’deki sunumun ardından öğreneceğiz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.