Microsoft Cortana’ya Türkçe dil desteği geliyor

Microsoft’un sesli asistanı Cortana ile Türkçe iletişim kurmaya hazır olun. Türkçe dil desteği güncellemesi çok yakında geliyor.

Son birkaç yıldır iyiden iyiye yaygınlaşan dijital sesli asistan yazılımları birçok kişinin hayatına eğlence ve kolaylık katıyor. Apple‘ın Siri‘si, Google‘ın Google Now‘ı ve ardından Microsoft‘un Cortana‘sı ile teknolojik cihazlarımızı sesle kontrol edebilir hale geldik. Bu dijital asistanları kendi dilimizde kullanma şansını önce Siri ile bulmuştuk. Şimdiyse Microsoft Cortana’ya Türkçe dil desteği güncellemesi geliyor.

Dün Microsoft tarafından paylaşılan Windows 10 Build 10565 güncellemesiyle birçok yeni özellik Windows 10’a eklenmişti. Bu güncellemede dijital asistan Cortana için Türkçe dil desteği bulunmuyordu ama Microsoft’un resmi blogunda verilen bilgilere göre bu haftanın sonuna kadar Türkiye’deki Windows 10 kullanıcıları yeni bir güncelleme almış olacak. Bu güncellemeyle birlikte Microsoft Cortana Türkçe konuşmaya başlayacak.microsoft-cortana-turkce-dil-destegi

Cortana‘nın Türkçe sınırları içerisinde neler yapabildiğini görmek istiyorsanız, 18 Ekim 2015 tarihine kadar gözünüz Windows güncellemelerinde olsun. Bakalım Microsoft bizleri sevindiren güncellemeyi hangi gün yollayacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.