Lumia 650’un fiyatı ve teknik özellikleri internette listelendi

Bir süredir söylentilere konu olan Microsoft Lumia 650’nin teknik özellikleri ve ön sipariş fiyatı İngiliz MobileFun alışveriş sitesinde listelendi

Microsoft’un 2016 yılı için hazırladığı ilk Windows 10 Mobile akıllı telefonun giriş seviyesi bir cihaz olacağı söyleniyor. İngiltere’de faaliyet gösteren MobileFun alışveriş sitesinde yazılanlara göre, Lumia 650’nin teknik özelliklerinden yüksek performans beklememekte fayda var. Akılı telefonun SIM kilitsiz sürümü şimdiden ön siparişe sunuldu. Fiyatı 284 dolar olarak belirlenen cihazın ne zaman piyasaya çıkacağı belirtilmiyor.

Akıllı telefonun 284 dolar karşılığında sunduğu donanım birçok Android kullanıcısını hayal kırıklığına uğratabilir. 5 inç 720p HD IPS LCD ekranla donatılan Lumia 650, 1,1 GHz 4 çekirdekli mobil çipset içeriyor. Cihazın bellek konfigürasyonu da oldukça mütevazı düzeyde. Aygıt, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza sunuyor. Akıllı telefon 128 GB’a kadar microSD kart desteğine de sahip.

Microsoft Lumia 650 Windows 10 Mobile akıllı telefonun fiyatı ve teknik özellikleri sızdırıldı.

Bu ürünü tercih eden kullanıcılar, harici batarya ve şarj cihazı gibi aksesuarları yanlarından ayırmasalar iyi ederler. Nitekim Lumia 650’nin batarya kapasitesi yalnızca 2000 mAh ile sınırlı. Cihazın Türkiye’deki fiyatı henüz ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.