Microsoft yeni Windows 10 cihazlarını New York’ta tanıttı

Microsoft, yeni Surface, Lumia ve Microsoft Band cihazlarını New York’ta tanıttı. Surface Book ile dizüstünü yeniden tanımlayan Microsoft, Windows 10 cihazlarında yeni bir çağ açıyor (Basın Bülteni)

Microsoft, yeni Surface, Lumia ve Microsoft Band cihazlarını New York’ta tanıttı. Oturumların hızlı ve güvenli şekilde açılmasını sağlayan Windows Hello1, Windows 10 cihazlarını birer kişisel asistana dönüştüren yeni Cortana2, Surface üzerinde iyileştirilmiş dokunma ve kalem özelliği ve yeni Lumia 950 ve 950 XL telefonların kişisel bilgisayar gibi çalışmasına imkân veren Continuum gibi yeni Windows 10 deneyimlerini içeren cihazlar ile mobilite yeni bir aşamaya yükseliyor.

Windows 10 ile mümkün hale gelen inovasyonu gözler önüne seren Microsoft, yeni Xbox oyun deneyimlerini ve dünyanın bağımsız ilk holografik bilgisayarı Microsoft HoloLens hakkında da yeni detaylar paylaştı.

110 milyon cihaz Windows 10 kullanıyor

Lumia_950XL-800

Halen dünya çapında 110 milyon cihazdan kullanılan Windows 10, aynı dönem bazında Windows 7’nin üç katına varan yükseltme oranı ile tarihin en hızlı başlangıcını yaptı. Microsoft, 1,25 milyarın üzerinde ziyaretin gerçekleştirildiği Windows Store’da Windows 10 için aralarında Box, Facebook, Instagram, Candy Crush Soda Saga, Flipagram, Uber ve diğerlerinin de bulunduğu tamamen yeni evrensel uygulamaların da çıkışını duyurdu. Bu uygulamalar, yeni Microsoft cihazlarında bulunacak olan mevcut Windows 10 deneyimlerini daha da zenginleştiriyor.

“Gerek Windows 10 gerekse yeni Microsoft cihazları ile yepyeni büyülü deneyimlerin tam merkezinde olacaksınız” diyen Microsoft CEO’su Satya Nadella, “İnsanları Windows’a ihtiyaç duymaktan Windows’u seçmeye ve nihayetinde de Windows’u sevmeye doğru taşıyoruz. Bu cihazlar tüm Windows ekosistemi için daha da fazla coşku ve fırsat yaratmayı vaat ediyor” diye ekledi.

Surface dizüstünü yeniden tanımlıyor

microsoft-surface-book-800-2

 

Microsoft, yeni kategorilere öncülük eden misyonunu daha da ileriye taşıyarak üstün işçiliğe ve inanılmaz doğruluk ve hassasiyette kalem ve dokunma desteğine sahip, güçlü, yüksek performanslı yeni dizüstü bilgisayarı Surface Book ile dizüstü bilgisayarı yeniden tanımlıyor.

Ultra ince Surface Book, 6. Nesil Intel® Core™ i5 ve Core™ i7 işlemcilerin etkileyici gücünü 12 saate kadar çıkan pil ömrü ile birleştiriyor. İyileştirilmiş gecikme ve uzaklık açısı ile yüksek kontrastlı bir 267 dpi ekrana sahip olan 13.5 inçlik optik laminasyonlu PixelSense Ekran sadece güzel bir görünüşe sahip olmakla kalmıyor; aynı zamanda üzerinde doğal ve akıcı bir şekilde yazı yazılmasına da imkan veriyor. Yerinden çıkartılabilen ekran, üzerinde çizim yapılabilen, not alınabilen ve Microsoft Edge gibi Windows programlarından yararlanılabilen bir not panosu olarak da kullanılabiliyor. İsteğe bağlı ayrık GPU, Surface Book’un kusursuz video düzenleme, hızlı gerçekleme veya sarmalayıcı oyun için donanım ivmeli grafiklerin tam gücünden yararlanabilmesine imkan veriyor.

Dizüstünüzün yerine geçebilen tablet Surface Pro 4

microsoft-surface-4-800-1

Microsoft aynı zamanda dizüstü bilgisayarın yerine geçebilecek en ince, en hafif ve en güçlü tablet Surface Pro 4’ü de tanıttı. Sadece 8,4 mm kalınlığında olan cihaz, şaşırtıcı 12.3 inçlik PixelSense Ekran’ı ve 6. Nesil Intel® Core™ m, Core™ i5ve Core™ i7 işlemcileri ile öğrencilerden profesyonellere kadar herkesin yolda da daha fazlasını yapabilmesine imkan veriyor. Surface Pro 4 sadece Surface Pro 3’ten yüzde 30 daha güçlü olmakla kalmıyor, aynı zamanda daha sessiz çalışması, daha az ısınması ve dokuz saate varan pil ömrü ile daha yüksek tasarruf da sağlıyor.

Yeni Surface Pro 4 Type Cover 6 klavyeli kılıf ise hızlı ve akıcı yazım için tuşlar arasında en uygun aralıkların bırakıldığı, yeniden tasarlanan mekanik klavyesi ile Surface Pro 4’ü anında tabletten laptopa dönüştürüyor. Surface Pro 3 ile geriye uyumlu olan yeni Surface Pro 4 Type Cover klavyeli kılıf; isteğe bağlı parmak izi okuyucusu ile Windows Hello’nun rahatlığını ve şirketlerin kullandığı düzeyde güvenlik sunan isteğe bağlı parmak izi okuyucuya da sahip. Y

eniden tasarlanan ve 1.024 adet basınç hassasiyet düzeyi bulunan Surface Pen, bir ucundaki hassas mürekkep ve diğer ucundaki silgi ile belgeleri yazmanıza, çizmenize ve işaretlemenize izin veriyor.

7 Ekim’den itibaren belirli pazarlarda ön sipariş verilebilecek olan Surface Book, Surface Pro 4 ve yeni aksesuarlar 26 Ekim’den itibaren Kanada ve Birleşik Devletler’de, sonrasında da diğer pazarlarda satın alınabilecek.

Lumia telefonlar Windows 10’un gücünü gözler önüne seriyor

Microsoft_Lumia_950_950_XL

Ilk Windows 10 Lumia telefonları olan Lumia 950 ve Lumia 950 XL’in de tantan Microsoft, bu iki amiral gemisi ürün ile cep telefonu alanındaki iddiasını daha da güçlendirmiş oldu. Gitgide daha çok insanın gün boyu birden fazla cihaz kullanmasıyla Windows 10 ister kişisel bilgisayar olsun, ister tablet, isterse de yeni telefonlar, bir cihazdan diğerine pürüzsüz ve verimli geçişe imkan veren tanıdık ve tutarlı bir deneyim sağlıyor.

Yeni Microsoft Display Dock ile daha da geliştirilen telefonlara yönelik Continuum özelliği ile, telefonu bir monitöre bağlayarak verimlilik ve eğlence tadını büyük ekran üzerinde sunuyor. Bu aksesuar ile kişisel bilgisayarınız haline gelen akıllı telefonunuzla ister Microsoft Office gibi Windows 10 uygulamalarını bir klavye ve fare ekleyebilip kullanabilir, isterseniz de gelen çağrılara bakabilir veya diğer işlerinizi yapabilirsiniz.

20 megapiksel, üçlü LED doğal flaşa ve 4K video kayıt özelliğine sahip en son nesil PureView kameraları ile Lumia 950 ve Lumia 950 XL en zorlu koşullarda dahi daha hızlı odaklama ve daha net fotoğraf ve videolar çekmenize imkan veriyor.

lumia-550-tanitildi-800

Lumia ailesinin bir diğer yeni üyesi ise, Microsoft’un Windows 10 ile çalışan 4G LTE akıllı telefonu Lumia 550 oldu. Erişilebilir fiyat, tavizsiz kalite ve özel Microsoft hizmetlerine değer veren kullanıcılara hitap eden Lumia 550, süper hızlı internet, ultra yüksek LTE hızlarına sahip en son Qualcomm® Snapdragon™ dört çekirdekli işlemci ve en iyi Microsoft hizmetlerini kullanıcılara sunuyor olacak.

Formunuza Microsoft Band 2 ile kavuşun

Microsoft aynı zamanda daha sağlıklı yaşamaya yardımcı olmak üzere tasarlanan en son giyilebilir fiziksel etkinlik cihazı Microsoft Band 2’nin çıkışını da duyurdu. Yeni Microsoft Band’in sahip olduğu kavisli ekran cihazın daha da rahat giyilmesini sağlarken Cortana 8 ise tek bir düğmeye dokunarak metin iletilerini cevaplamanıza veya anımsatıcıyı ayarlamanıza imkan veriyor.

Sürekli optik kalp atış hızı ölçer ve tümleşik GPS’e sahip olan akıllı bileklik, yakılan kalorileri, derin egzersiz ve uyku kalitesini takip ettiği gibi –artık çıkılan kat sayısını da kaydediyor- tüm bunları iki güne varan pil ömrü ile yapıyor.

iOS ve Android cihazlar için özel bir uygulama olan ve bir Web Panosu üzerinden evrensel bir Windows uygulaması olarak temin edilebilen Microsoft Health ise kullanıcıların sağlık hedeflerini belirlemesine ve pratik içgörüler almasına imkan veriyor. 6 Ekim’de seçili pazarlardan ön siparişi verilebilecek olan Microsoft Band 2, 30 Ekim’de ABD’de, ardından diğer pazarlarda satışa çıkacak.

Geliştiriciler için Microsoft HoloLens geliyor

hololens-800

Windows 10 ile çalışan Microsoft HoloLens dünyanın hiçbir şekilde bağlı olmayan ilk holografik bilgisayarı. İster eğitim için olsun, ister tasarım, ister sağlık hizmetleri, isterse de eğlence, HoloLens başka hiçbir cihaz veya platformda mümkün olmayan yenilikçi deneyimler yaratıyor. 7 Ekim’den itibaren başvuruları alınmaya başlanan Microsoft HoloLens Development Edition’a 2016’nın ilk çeyreğinde kullanıcılar sahip olabilecek.

Xbox yeni oyun deneyimleri getiriyor

Windows 10 ile çalışan yeni Xbox One deneyimi Kasım ayında tüm dünyada piyasaya sürülecek. Windows 10 üzerine inşa edilmiş yepyeni bir tasarım getiren bu ücretsiz güncelleme, bugüne kadarki en hızlı ve en sosyal Xbox deneyimini sağlıyor. Yine Kasım ayında piyasaya sürülecek olan Xbox One Geri Uyumluluğu9 ise, lansman sırasında 100, takip eden aylarda ise yüzlerce daha oyun olmak üzere, Xbox 360 oyunlarınızı Xbox One üzerinde ücretsiz olarak oynamanıza imkan veriyor. Geriye uyumlu Xbox 360 oyunları aynı zamanda Xbox One’dan Windows 10’a oyun aktarımı yoluyla Wndows 10 üzerinde de oynanabilecek. “Halo 5: Guardians, Rise of the Tomb Raider,” “Forza Motorsport 6,” ve “Gears of War: Ultimate Edition” gibi oyunlar, bu tatil dönemini Xbox tarihinin en iyi oyun yelpazesi ile pekiştiriyor.

Ayrıca oyun severler Microsoft’un sunduğu son derece kapsamlı paket yelpazesi ile bu tatil döneminde benzersiz değer ve seçeneğe sahip olacak. İster Xbox One “Halo 5: Guardians” Sınırlı Sürüm Paketi olsun, ister hem eleştirmenlerin beğenisini toplayan “Fallout 4” hem de Xbox 360 için “Fallout 3”ün tam indirilebilir sürümünü içeren Xbox One 1TB “Fallout 4” Paketi, ister the Xbox One ElitPaket, isterse de the Xbox One 1TB tatil Paketi, her oyun severe uygun bir konsol bulmak mümkün.

ABD’de Surface Book, Surface Pro 4, Lumia 950, Lumia 950 XL, Microsoft Band 2 ve Xbox One microsoftstore.com, 110’u aşkın Microsoft mağazası, yetkili satıcılar ve seçkin perakende ortaklarında satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.