Nexus 6P teknik özellikleri sızdırıldı

29 Eylül’de resmi olarak tanıtılacak Nexus 6P’nin teknik özellikleri bir sunum slaydında tüm detaylarıyla görüntülendi.

Google‘ın bu kez Huawei işbirliğiyle piyasaya süreceği yeni Nexus akıllı telefonu, resmi sunuma sadece iki gün kala tüm detaylarıyla sızdırıldı. Nexus 6P adıyla bilinen akıllı telefon, Android Police tarafından ortaya çıkarılan bir sunum slaydında görüntülendi. Üstelik sadece telefon değil, telefonun teknik özellikleri de olanca detayıyla gün ışığına çıktı.

Eğer paylaşılan fotoğraf doğruları yansıtıyorsa Nexus 6P gücünü Qualcomm Snapdragon 810 v2.1 yongasetinden alacak. 5,7 inç WQHD ekranlı cihaz, metal yekpare kasayla kullanıcıların beğenisine sunulacak. Telefonun ağırlığı 178 gram, bağlantı yuvası USB Type-C standartında olacak. Tam 3450mAh pil ile gelecek olan Nexus 6P, çift ön hoparlörüyle güçlü ses deneyimi yaşatacak. Bu akıllı telefon Android Marshmallow işletim sisteminin yer alacağı ilk mobil cihaz olacak.

nexus-6p-teknik-ozellikleri-cihaztv

Bu bilgilere ek olarak Nexus 6P‘nin 32/64/128GB dahili depolama alanına sahip olacağı, microSD kart yuvasının bu telefonda bulunmayacağı da belirtiliyor. Resmi bilgiler için sadece iki gün daha sabretmemiz gerekiyor. Bakalım Google’ın tanıtım etkinliğinde nasıl bir Nexus ile karşılaşacağız.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.