Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR karşılaştırması

VR (Sanal Gerçeklik) teknolojisinin üç yıldızı Oculus Rift, HTC Vive ve PlayStation VR’ı karşı karşıya getirdik. Kazananın kim olduğuna siz karar verin.

2016 yılında teknoloji dünyası yeni bir çağa adım attı. Birkaç yıl önce prototip modellerini görüp “piyasaya çıksalar da kullansak” diye hayaller kurduğumuz VR (Sanal Gerçeklik) teknolojileri artık hayatımıza dahil oldu. Bizleri gerçek hayatın sıkıcı atmosferinden uzaklaştırıp bambaşka dünyalara dahil eden VR gözlükleri özellikle oyunculuğun çehresini değiştirecek. Bu dünyadan soyutlanıp alternatif gerçekliğe adım atmak isteyenlerin epey paraya kıyması gerekecek olsa da, seçenekleri şimdiden karşılaştırmakta fayda var. Bugün sizler için hazırladığımız teknik özellikler tablosunda Oculus Rift, HTC Vive ve PlayStation VR‘ı karşılaştırıp hangisinin sizler için daha iyi bir seçenek olduğuna karar verebilirsiniz.

Aşağıdaki görsele tıklayarak kıyaslama listesinin büyük boyutlu halini görebilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyoruz.

Oculus Rift, HTC Vive, PlayStation VR karşılaştırması

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.

1 YORUM

  1. Merhaba, Oculus rift aldım ama bahsettiğiniz donanımlarda çalışmıyor, en başta 1060 ekran kartı lazım ona göre notebook bulmak içinde 3 gün tırmaladık :D, görüntü gayet başarılı ancak htc nin daha iyi olduğunu söylüyorlar. PS ise ayrı bir dünya ; sadece oyun amaçlıysa ps daha ucuza gelir ve sizi gerçek dünyadan koparır. Benim deneyimim şimdilik bu kadar daha yeni sürümleri gelir elbet, iyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here