OnePlus 2 Mini’nin tasarımı ve teknik özellikleri ortaya çıktı

OnePlus 2 Mini üst düzey minyatür android akıllı telefonun teknik özellikleri ve tasarımı TENAA’da listelendi

Çin’de satılması planlanan tüm cihazlar, ülkenin telekomünikasyon ürünü sertifikalandırma komisyonu TENAA’dan geçmek zorunda. Bu resmi kurumun halka açık paylaşımları sayesinde, son model teknoloji ürünlerinin bir bölümünü erkenden görme fırsatı yakalıyoruz. Yılbaşında TENAA‘da listelenen OnePlus 2 Mini, minyatür amiral gemilerinin dönüşüne 2016 yılında şahit olacağımızı vurguluyor.

oneplus-2-mini-teknik-ozellikler-tasarim-2

OnePlus E1000 ürün koduyla resmi kayıtlara geçen cihazın 5 inç Full HD ekranı, kenarları yuvarlatılarak kasayla bütünleşen koruma camıyla muhafaza ediliyor. Çinlilerin 2.5D adını verdikleri bu tasarım biçimi, akıllı telefonların tek parçadan oluştuğu hissini yaşatıyor.

OnePlus 2 Mini, üreticinin 2015 model dev ekranlı akıllı telefonuyla aynı işlemciyi paylaşıyor

OnePlus 2 Mini’nin teknik özellikleri, 2015’in son çeyreğinde piyasaya sürülen orta sınıf OnePlus X‘ten biraz daha gelişkin. OnePlus 2’de de gördüğümüz 8 çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 uygulama işlemcisi içeren cihaz, Adreno 430 grafik çipi, 3 GB LPDDR3 RAM ve 16 GB eMMC depolama yongasıyla donatılıyor. TENAA’da yazılanlara bakılırsa ürün 128 GB‘a kadar microSD hafıza kartı destekleyecek.OnePlus 2 Mini Android akıllı telefonun tasarımı OnePlus X'e çok benziyor.

Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemli akıllı telefon, 8 megapiksel selfie kamerası ve 13 megapiksel arka kamera ile yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekecek. 4.5G mobil internet uyumlu OnePlus 2 Mini’nin batarya kapasitesi, çıkış tarihi ve fiyatı henüz ilan edilmedi.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.