Oppo Neo 7, şirketin Türkiye’de satışa sunacağı ilk model olabilir

Giriş seviyesi Oppo Neo 7 Android akıllı telefonun satışa çıkacağı ülkeler arasında Türkiye’yi görme ihtimalimiz var

Yurdumuzdaki akıllı telefon kullanıcısı, Çinli Android markası Oppo‘yu uzaktan da olsa takip ediyorlar. Dünyanın en ince akıllı telefonlarından bazılarını üreten marka, 13 megapiksellik arka kamera sensörleriyle 50 megapiksel fotoğraf çektirmenin yolunu bulmasıyla ünlenmişti. Şirketin Find serisi üst düzey cihazları ve dönebilen arka kameralı N serisi ürünleri, yurdumuzdaki pek çok kişinin hayallerini süslüyor.

Şirketin en yeni akıllı telefonu Oppo Neo 7, giriş seviyesi bir model ve dünya çapında pek çok ülkede satışa sunulması planlanıyor. Cihazın, Oppo’nun daha önce faaliyet göstermediği 17 yeni ülkede piyasaya sunulacak. Bu ülkelerin tam listesi açıklanmasa da, Meksika, Güney Asya, Güneydoğu Asya, ve MENA bölgesindeki devletlerin kapsanacağı söyleniyor.

oppo-neo-7-teknik-ozellikler-fiyat-2

MENA bölgesi, Kuzey Afrikayı, Arap ülkelerini ve İran‘ı kapsıyor. Fakat, pek çok marka Türkiye‘yi de MENA çerçevesinde değerlendiriyor. Dolayısıyla, Oppo’nun listesinde bizler de yer alıyor olabiliriz.

28 Ekim‘de tanıtılacağı ilan edilen cihazın 5 inç 720p ekran taşıdığı ve Qualcomm Snapdragon 410 işlemciden güç aldığı söyleniyor. 2420 mAh bataryalı akıllı telefon, 5 megapiksel selfie kamerası ve 8 megapiksel arka kamerayla donatılıyor. Uluslararası pazarda 200 dolardan ucuza satılması beklenen 1 GB RAM‘li Oppo Neo 7’nin Türkiye’deki temin edilebilirliği ve fiyatı önümüzdeki günlerde açıklık kazanacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.