Orah 4i, 360 derece 4K canlı sanal gerçeklik yayını yaptırıyor

Orah 4i, sahip olduğu gelişmiş çekim özellikleriyle sanal gerçeklik içeriği üretenleri cezbedecek

Birçok teknoloji markası, sanal gerçeklik sektörünü hedefleyen içerik oluşturuculara yönelik ürünler geliştirmeye başladı. Cep telefonu efsanesi Nokia’nın 55.000 euro fiyatla satışa sunduğu 360 derece kamera OZO, bunların ilk örneklerinden biriydi. Sarmalayıcı video çekmeyi sağlayan ürün seçeneklerine daha makul fiyatlı bir cihaz daha eklendi. VideoStitch markasının geliştirdiği Orah 4i kamera OZO’dan daha uygun fiyatıyla, hem profesyonel kullanıcıya hem de son tüketiciye daha yakın konumlanıyor.

Orah 4i VR

VideoStitch, 360 derece video sektörünün en eski markalarından biri. Sanal gerçeklik alanında 4 yıllık video birleştirme yazılımı deneyimine sahip olan marka, Redbull ve Facebook gibi şirketlerle çalışmasıyla ünlü.

Sarmalayıcı video çekmek, eskiden çok zorlu bir işti. 360 dereceyi kapsayacak şekilde dizilmiş GoPro setlerinden alınan video parçaları, çok büyük emek ve vakit harcanarak özel yazılımlarla birleştiriliyordu. VideoStitch, geliştirdiği dijital kamera Orah 4i sayesinde, çok sayıda GoPro ile boğuşulması gereken dönemleri tarihe gömmeyi hedefliyor.

VideoStitch Orah 4i ile yayın yapmak, akıllı telefonla Periscope yayını paylaşmak kadar kolay

orah-4i-4k-360-derece-vr-2

Orah 4i, 4K kalitesinde 360 derece çekim yeteneğine sahip. Cihazın üzerinde 4 adet Sony Exmor dijital görüntüleme sensörü yer alıyor. Bu sensörler, f/2.0 diyaframlı dört balık gözü objektifle destekleniyor. Cihazın üzerinde yer alan dört mikrofon, sesin her yönden gerçekçi biçimde kaydedilmesini sağlıyor.

Bu kamerayla canlı yayın yapmak için Stitch Box adı verilen mini bilgisayara ihtiyaç duyuluyor. Intel işlemcili, NVIDIA ekran kartlı ve 120 GB SSD içeren bilgisayar, görüntüyü gerçek zamanlı olarak işliyor. Orah 4i ve Stitch Box setinin ön siparişli fiyatı 1795 dolar. Cihaz Ağustos ayından itibaren 3595 dolar fiyatla perakende satışa sunulacak.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.