PlayStation 4 ile PlayStation 2 oyunları oynanabilecek

Sony, PlayStation 4 üzerinde PlayStation 2 oyunlarını oynayabilmemiz için çalışmalar yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, yeni nesil oyun konsolu Xbox One üzerinde Xbox 360‘taki birçok oyunun oynanabilir hale geldiğini duyurmuştu. Sony ile amansız bir rekabet içerisinde bulunan firma, bu hamleyle Xbox 360 sahiplerinin PlayStation 4‘e geçişini önemli oranda engellemişti. Şimdi ise bir geri uyumluluk haberi Sony cephesinden geliyor. WIRED’ın haberine göre Sony, PlayStation 4 kullanıcılarının PlayStation 2 oyunlarını oynaması için çalışmalara çoktan başladı.

playstation-2-sony-cihaztv

WIRED‘a konuşan Sony sözcüsü, “Mevcut konsol neslimize PS2 emülasyonu sağlamak, bu sayede PS2 oyunlarını yeni nesle taşımak için çalışıyoruz.” dedi. Bahsi geçen çalışmanın ilk meyveleri, PS4’teki Star Wars: Battlefront oyununda açıkça görülüyor. Star Wars: Battlefront’un içerisinde Super Star Wars, Star Wars: Racer Revenge, Star Wars: Jedi Starfighter ve Star Wars: Bounty Hunter oyunları oynanabilir halde bulunuyor.

Oyuncuların birçoğu yeni oyunları bekliyor olsa da, geri uyumluluk özellikle eski oyuncular için çok büyük önem taşıyor. Sony’nin PS4 üzerinde PS2 oyunlarına destek vermesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Cihaz.TV‘yi Facebook, Twitter, Google+, YouTube ve Instagram‘da takip edin.